شهرستان گلپایگان با قدمتی بیش از هفت هزار سال در استان اصفهان مهد فرهنگ و تمدن ایرانی قرار گرفته است.این شهرستان به لحاظ جاذبه های مهم تاریخی و طبیعی مورد استقبال گردشگران زیادی است و از مهمترین نمونه هایی که در آن وجود دارد و هر فردی را یاد این خطه زیبا می اندازد کباب های معروف گلپایگانی است.

کباب گلپایگان و لبنیات سنتی آن امروزه در سطح کشور طرفداران خاص خود را داشته به نحوی که شما در بیشتر شهرستان ها و مراکز استان ها نمایندگی های کباب بناب را ملاحظه می فرمایید. حالا با توجه به پیشرفت روز افزون عصر ارتباطات، حوزه های فرهنگی و گردشگری در کشور سعی دارند تا کباب بناب را به عنوان نوعی نماد از فرهنگ مردم غیور گلپایگان به همگان معرفی نموده و از این طریق برای مناطق غربی استان اصفهان درآمدزایی و به افزایش تعامل اجتماعی مردم با یکدیگر کمک کنند.

در جوامع امروزی و مخصوصا در صنعت گردشگری تمامی سران و بزرگان این عرصه سعی بر نشان دادن تمامی پتانسیل ها و ظرفیت های موجود علاوه بر جاذبه های بصری دارند و خوراک و چشیدن طعم اصیل غذاهای بومی محلی از جمله مهمترین خاصیت و بهره مندی از ظرفیت های موجود در جوامع مختلف است. کباب گلپایگان به عنوان یک غذای اصیل ایرانی حدود دو سده است که پیشینه ای تاریخی داشته و معمولا مورد علاقه بسیاری از افراد واقع می شود که آن را همراه با پیاز، سبزی خوردن، ماست و یا دوغ محلی نوش جان می کنند.

از مهمترین عواملی که سبب محبوبیت کباب گلپایگان بین اقشار مختلف شده است تازگی و کیفیت گوشتی است که برای کباب نمودن مورد استفاده قرار می گیرد.در گلپایگان که مراتع بسیار زیادی برای چرای دام ها وجود دارد گوسفندان زمان زیادی صرف پیدا نمودن علف های تازه نمی کنند بنابراین وزن آنها زیاد بوده و گوشتشان دارای چربی بیشتری است که برای کباب شدن طعم لذیذ تری دارند.

شایان ذکر است آنچه برای افراد علاقمند به خوردن و چشیدن طعم کباب گلپایگانی جالب به نظر می رسد بازدید از تمامی مراحل پخت از نزدیک و در حضور مشتری است که از فرایند قطعه قطعه کردن گوشت تازه تا قرارگیری سیخ ها روی ذغال قابل مشاهده است و گردشگران با راحتی بیشتری این غذا را به لحاظ بهداشتی انتخاب نموده و با اطمینان خاطر بالاتری در کنار خانواده خود میل می کنند.

علاوه بر گوشت تازه بره میتوان این کباب خوشمزه را با گوشت مرغ و گاو نیز تهیه نمود که کباب از نوع تهیه با گوشت گوسفندی و مقداری چربی بصورت کوبیده از تقاضای بالاتری نسبت به سایر کباب ها برخوردار است که معمولا به گوشت تازه چرخ شده کمی پیاز و ادویه جاتی مانند نمک و فلفل اضافه نموده و آماده طبخ می شود و پس از پخت با توجه به سلیقه مشتری معمولا برای سرو به آن سماق اضافه شده تا طعم ترش مزه ای به آن افزوده شود و سپس همراه با نان و یا برنج، پیاز و ریحان به مشتریان عرضه می گردد. در کنار این غذا استفاده از آب لیمو برای جذب بیشتر آهن موجود در گوشت به علاقمندان توصیه شده و پیشنهاد می شود این کباب مخصوص را حتما در شعبه های اصلی خود کبابی گلپایگان میل نمایند.

قابل ذکر است کباب گلپایگان و مهارت پختن آن در سال 1397 در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسیده است که هر ساله در سالروز ثبت آن، جشنواره ای گردشگری برگزار شده و گردشگران بسیاری از سراسر نقاط ایران برای بازدید به این منطقه از غرب استان اصفهان سفر می کنند.