با توجه به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر، مسئولان استانی شهرستان سیرجان اولین موزه زنده گلیم و همچنین دستبافته‌های روستایی و عشایری را در این شهرستان افتتاح نمودند.به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان، جناب آقای فریدون فعالی آمده است : شهرستان سیرجان با توجه به دارا بودن ظرفیت های مناسب گردشگری می تواند با حمایت مسئولان و مدیران عالی رتبه این شهرستان و یاری رساندن این نهادها به اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری با سرعت بیشتری به اهداف خود نزدیک شده و تمامی طرح ها و ایده های نو در مرحله عملیاتی و اجرایی قرار گیرند.

شهرستان سیرجان با داشتن گلیم شیریکی پیچ که از مهمترین صنایع دستی های این شهرستان محسوب می شود سبب شده تا مسئولان انتظار بالاتری نسبت به فعالیت های متناسب با گردشگری داشته باشند که لازمه ی پیشرفت و توسعه گردشگری در این شهرستان کنار هم قرارگیری تمامی حلقه های ارتباطی بوده تا بتوانند بصورت منظم و برنامه ریزی شده به سوی هدف خود حرکت کنند.

در راستای این اهداف می توان از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای بازدید از جاذبه های مختلف این شهرستان دعوت به عمل آورده و پتانسیل های مختلف گردشگری را برایشان تشریح نمود تا در صورت امکان بتوان از سرمایه گذاری آن ها در بخش های مختلف استفاده کرد.

در سال های اخیر با همکاری و همیاری نهادهای مختلفی نظیر شرکت های معدنی و صنعتی بناهای تاریخی بسیاری در این شهرستان مرمت شده و یا تغییر کاربری داده اند زیرا با توجه به اعتبار کمی که به منظور مرمت و نگهداری آثار و بناها در نظر گرفته شده اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان به صورت کامل نمی تواند از بناهای تاریخی آنگونه که باید حمایت کند.

ابنیه تاریخی به لحاظ ارزشی از اهمیت بالایی در هر شهرستان برخوردار هستند که باید با فراهم آوری محیط های مناسب در اطراف این بناها به معرفی بهتر پرداخته و گردشگران بیشتری را جذب نمود که در این راستا و در افتتاح اولین موزه زنده گلیم سیرجان که در دو طبقه و ساختمانی با زیربنای 620 متر راه اندازی شده، محیطی برای استراحت گردشگران و سیاه چادرهای عشایری برای بازدید و جهت آشنایی نیز برپا شده است.

قابل ذکر است موزه زنده گلیم و دستبافته های عشایری و روستایی دارای بخش های متنوعی نظیر تولید صنایع دستی بصورت زنده، برگزاری دوره های آموزشی برای علاقمندان به هنرهای سنتی، نمایش و فروش دستبافته های ارزشمند جامعه محلی و .... می باشد.