اولین خیابان دو زبانه ایران یا همان خیابان انگلیسی (English Street) در تهران، شهرک غرب، میدان صنعت، مرکز خرید پلاتین افتتاح شده است.

ایده این خیابان دو زبانه بسیار فراتر از یک کافه دوزبانه است. برای کسانی که می‌خواهند زبان انگلیسی را درست و اصولی یاد بگیرند و از روش‌های آموزشی قدیمی و تکراری خسته شده‌اند این جا به نوعی ایستگاه آخر است.

در دوطرف خیابان کافه‌هایی با تِم‌های گوناگون و میز و صندلی‌ به چشم می‌خورد و در هر طرف عده‌ای به یادگیری زبان انگلیسی مشغول هستند. جو کافه‌ها و کلاس‌هایی که در اینجا برگزار می‌شود بسیار گرم، صمیمی و دوستانه است و هیچ شباهتی به کلاس‌هایی که تاکنون در آنها شرکت کرده‌اید ندارد. به غیر از کافه‌های رنگارنگ در این خیابان گیم روم و مغازه‌های جالب دیگری وجود دارد.

در اولین خیابان دوزبانه ایران در کنار یادگیری زبان می‌توانید بازی کنید، خوراکی یا نوشیدنی مورد علاقه‌تان را سفارش دهید و حتی قدم بزنید و با دوستانتان انگلیسی صحبت کنید. حس و حال خیابان دو زبانه تهران قطعا شما را به یاد حال و هوای خیابان‌های زیبا و توریستی پاریس و استانبول می‌اندازد، همان قدر زیبا و همان قدر پر نور و رنگ.

علاوه بر کافه‌ها و مغازه‌های که درباره‌شان صحبت کردیم در یک سمت خیابان نیز چهار سالن سینما وجود دارد که برای تماشای فیلم و برگزاری کارگاه‌های یادگیری زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تمام عناصری که در این خیابان می‌بینید، از عکس‌ها و تابلوهای روی دیوار گرفته تا افرادی که در اینجا ملاقات می‌کنید محرک و انگیزه‌ای قوی هستند برای یادگیری بیشتر و بهتر زبان انگلیسی و البته به سبک و سیاقی نو امروزی.

پس اگر به دنبال آن هستید که علاوه بر یادگیری کاربردی زبان انگلیسی به همراه اساتید حرفه‌ای و مجرب تجربه‌های جالب دیگری داشته باشید و کلی هم خوش بگذرانید حتما سری به این خیابان زیبا بزنید.