با جذاب ترین چهره موزه لوور پاریس آشنا شوید

موزه لوور یکی از بزرگترین کاخ های پاریس و نمادی از معماری سنتی فرانسه متعلق به دوره رنسانس به شمار می رود.

این موزه متشکل از آثار متعلق به دوره باستانی در بین النهرین،اشیای عتیقه به دست آمده از مصر،یونان و رم،مجسمه هایی که قدمت آنها به قرون وسطی بازمی گرددو نقاشی های با ارزش مدارس هنری سرتاسر اروپا میباشد.در بخشی از آن نیز آثار اسلامی به نمایش در آمده است.

آثار هنری مشهوری چون تندیس گودیا حکمران سومری،لوحی که قانون حمورابی بر روی آن حک گردیده، مجسمه الهه پیروزی ساموتراس، دیواره های هخامنشی و اشیا باستانی کشف شده از امپراتوری هخامنشی  از مهمترین آثار باستانی موزه می باشند که از شهرت جهانی برخوردارند.

از میان آثار هنری نوین برجسته به نمایش گذاشته شده می توان به دو مجسمه مرمرین برده ها از میکل آنژ،گنجینه صومعه سنت دنی و الماس های تاج فرانسوی اشاره کرد.

نقاشی های زیبایی چون تصویر حضرت مریم که پیکر حضرت عیسی را در آغوش دارد، نقاشی مونالیزا اثر داوینچی ، طرحی با موضوع ازدواج با شکوه در کنعان اثر معروف پائولو ورونیز از دیگر آثار برجسته این موزه به شمار می روند.

اما در این بین چهره فتحعلی شاه قاجار در موزه لوور پاریس جزو 10 چهره جذاب شناخته میشود و از او به عنوان جذاب ترین چهره تاریخ یاد میکنند. فتحعلی شاه قاجار، دومین شاه قاجار بود که حدود 37 سال در ایران حکومت کرد.

با اینکه ایرانیان فتحعلی شاه را شاهی خوشگذران و بی عرضه و مسئول از دست رفتن بخش عظیمی از خاک ایران می شناسند، چهره او به عنوان جذاب ترین چهره موزه لوور پاریس شناخته شده است! نقاشی این پادشاه ایرانی در موزه لوور پاریس نگهداری می شود اما نه به عنوان یک شخصیت تاریخی بلکه به عنوان یکی از فردهای جذاب در تاریخ.