هنوز هم قنادی های معروفی از تهران قدیم برجای مانده اند که با همان سنت قدیم شیرینی و شکلات های خوشمزه ای را به مشتریان خود ارائه میدهند. با ما همراه باشید تا با تعدادی از آنها آشنا شوید :

قنادی بهار:

قنادی بهار از قدیمی ترین و اصیل ترین شیرینی فروشی های تهران است که در سال 1317در محله سرچشمه تهران تاسیس شده است. صاحب این قنادی علی اکبر ماها نام داشت که همه او را با نام بهار میشناختند. آنطور که گفته اند بهار با شیرینی پا درازی معروف شد.

bahar-confectionary

کافه قنادی اوریانت:

این کافه قنادی از جمله قنادی های ارامنه تهران است که از حدود 70 سال پیش، میزبان تهرانی ها ست. شیرینی ناپلئونی و پروک دو شیرینی پر طرفدار و ی نظیر این کافه قنادی هستند.

oriant-confectionery

قنادی طلایی:

شیرینی فروشی طلایی در سال 1341 تاسیس شد و خانواده ای ارمنی آن را اداره می کرد. این قنادی ارائه کننده شیرینی های مخصوص ارمنی مثل گاتا، پروک و پای است.

gold-confectionery

 شیرینی فرانسه:

از تاسیس "شیرینی فرانسه" که یکی از قدیمی ترین قنادی های تهران است، بیش از نیم قرن می گذرد. علت نامگذاری قنادی ، به شیرینی فرانسه به دلیل استخدام یک شیرینی پز فرانسوی بوده است که در سال های پیش ازانقلاب در این قنادی کار می کرده است.

france-pastry

شیرینی دانمارکی:

شیرینی دانمارکی در سال 1329 در خیابان ویلا تاسیس شد و از قنادی های پر سابقه پایتخت ایران است. دانمارکی شکری محبوب ترین نوع شیرینی دانمارکی به شمار می رود.

denmark-pastry

قنادی هانس:

هانس، قنادی قدیمی ، پر طرفدار و عرضه کننده شیرینی های خوشمزه در تهران است که از سال 1342 در محله کریمخان فعالیت میکند .

hans-pastry

قنادی بی بی :

بی بی از دیگر قنادی های قدیمی تهران است که در حدود 60 سال پیش در یک کوچه فرعی و در محله یوسف آباد تاسیس شد. باقلوا های بی بی طرفداران زیادی دارد.

bibi-pastry

قنادی مینیون:

خانواده اوکراینی بوقوسیان 90 سال پیش در بین دو جنگ جهانی به ایران مهاجرت کردند و برای گذران زندگی به کار نانوایی پرداختند. این قنادی که اکنون ثبت ملی شده، در ابتدای کارش نانی شبیه به نان پولکی باگت تولید می کرد. سال ها بعد، خانواده بوقوسیان ، نانوایی را به یک کافه قنادی تبدیل کردند و نام مینیون (به معنای ظریف و کوچک) را بر روی آن گذاشتند.

minion-pastry

قنادی لادن:

حدود 70 سال است که از تاسیس قنادی قدیمی لادن در پایتخت می گذرد. یک قنادی بی نظیر و معروف در محله امیریه تهران که صاحبان آن حاج قاسم و حاج محمود لادن مقدم نام داشتند. شیرینی فروشی لادن به عنوان اولین قنادی تهران زولبیا و بامیه را به بازار شیرینی آورد و به شهرت رسید. ladan-pastry

قنادی مرکزی:

قنادی مرکزی در چهار راه مخبرالدوله به یادگار مانده از دوران پهلوی دوم است و تا به امروز باقی مانده است.

markazi-pastry