مزرعه خورشید; نخستین مزرعه گردشگری ایران

همه می دانیم  امروزه مشکلات زندگی شهرنشینی همچون زندگی در آپارتمان های کوچک، مشکلات مشیعتی و اقتصادی، آلودگی هوا، ترافیک سرسام آور، آلودگی صوتی و... چه اثرات جبران ناپدیزی بر روی جسم و روان ما بر جای می گذارد. به همین دلیل است که شهر نشینان حتی برای ساعاتی آرامش و فرار از زندگی ماشینی خود، از شهر خارج می شوند تا زیر سایه طبیعت نفسی تازه کنند. گردشگری مزرعه یکی از انواع گردشگری پایدار  محسوب می شود که گردشگر در آن به تماشا و انجام دادن فعالیت‌های روزانه یک مزرعه، دامداری، باغ و یا زمین کشاورزی به همراه دیگر وسایل سرگرم کننده می‌پردازد که بدون شک در شهر از تجربه چنین فعالیت هایی محروم هستند. شاید شما هم رویای داشتن یک مزرعه کوچک و سرسبز را در سر می پرورانید که با توجه هزینه های خرید و نگهداری تقریبا غیرممکن است و از عهده‌ی بیشتر افراد خارج است. مزرعه گردشگری خورشید، اولین مزرعه گردشگری ایران با مدیریت زوج خدابخشی (محبوبه ملکی – علی خدابخشی) در تیرماه 96 با فاصله 120 کیلومتری از شهر تهران و با چشم انداز بی نظیری به قله ی دماوند افتتاح شده است. این زوج خوش ذوق و هنرمند با الهام گرفتن از مناطق مختلف دنیا، اولین مزرعه گردشگری ایران را پدید آوردند. با ما همراه شوید تا با جذابیت های این مزرعه دوست داشتنی بیشتر آشنا شویم.

پل معلق کابلی

با راه رفتن بر روی پل معلق کابلی، هیجان بالایی را تجربه خواهید کرد چرا که با وزش بادی خود را روی آسمان معلق خواهید یافت. این پل، طولانی‌ترین پل معلق کابلی مرکز ایران محسوب می شود که طول آن ۱۶۰ متر و ارتفاع آن ۴۵متر است.

تراکتورسواری

ممکن است تراکتور اولین چیزی باشد که با شنیدن نام  مزرعه به یاد آن می افتید. در مزرعه خورشید یک تراکتور موزیکال وجود دارد که شما گردشگران عزیز در سراسر مزرعه می گرداند و با قسمت های مختلف مزرعه آشنا می کند. اگر تمایل داشته باشید می توانید با نحوه ی کار تراکتور نیز آشنا شوید.

حیوانات مزرعه خورشید

در مزرعه ی گردشگری خورشید، حیوانات اهلی متنوع و بسیاری وجود دارد که شما می توانید از نزدیک آن ها را ببنید و لمس کنید و به آن ها غذا بدهید. ارتباط کودکان با حیوانات اهلی بسیار دیدنی و جالب است.

کندوی عسل شیشه ای

شاید برای بسیاری از خانواده ها جالب باشد که فعالیت های زنبور عسل را از نزدیک پشت شیشه تماشا کنند و پروسه تولید عسل را از پشت کندوی شیشه ای ببینند.

الاغ سواری

در این مزرعه تعداد ۱۵ راس الاغ زندگی می‌کنند و برای الاغ سواری استفاده می شوند. این فعالیت بسیار شادی بخش، از فعالیت های گردشگری برخی از کشورها محسوب می شود و زمان شادی را برای خانواده ها به خصوص کودکان که در شهر فرصت دیدن و لمس این حیوانات را ندارند، به ارمغان می آورد.

رصد آسمان در شب

آسمان مناطق کوهستانی به دلیل عاری بودن از تلاطم های جوی، بهترین موقعیت برای رصد می باشد. مزرعه ی گردشگری خورشید نیز پذیرای گروه های رصد آماتوری و همچنین گردشگران علاقه مند به نجوم و شگفتی های آن است. شما می توانید از تجهیزات رصدی مزرعه برای آشنایی با عظمت کائنات استفاده نمایید.

اینها تنها بخشی از جاذبه ها و امکانات ویژه ی مزرعه گردشگری خورشید می باشد. پیشنهاد می کنیم برای تجربه ی لحظاتی زندگی بدون استرس و جذاب روستایی به این مزرعه ی باصفا و دوست داشتنی حتما سفر کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و اقامت در هتل نمکی مزرعه خورشید میتوانید با تیم چاپارگشت پارسه تماس حاصل فرمایید. 22022700 - 22026400