اقامتگاه بومگردی نخل ناخدا در روستای طبل در مرکزیت جزیره بسیار زیبای قشم وجود دارد. این روستای گردشگری در 60 کیلومتری شهر قشم در ساحل های شمالی و در نزدیکی جنگل های اعجاب انگیز حرا قرار گرفته است.

علت نام گذاری این روستا به این دلیل است که در روزگاران قدیم بین دو طایفه بنی معین و ابو سعید جنگی رخ می دهد و در منطقه ای خاص افرادی طبل را به نشانه شروع درگیری به صدا در می آوردند که بعد ها آن منطقه را طبل یا طول نامیدند. در حال حاضر طبل ها را فقط برای برپایی مراسم شادی و عروسی به صدا در می آورند.

از جمله محبوبیت های این روستای زیبا این است که اگر شما در ارتفاعات آن قرار بگیرید کاملا به سواحل جنوبی و شمالی جزیره مشرف هستید و مناظر فوق العاده ای را نظاره خواهید کرد. مهمترین اثر طبیعی و دیدنی روستای طبل جنگل های حرا هستند که بیشترین مساحت این جنگل ها به این روستا تعلق دارد. جنگل های شگفت انگیز و جالب حرا با درختان سبز و پرندگان زیبا وهمچنین طبیعت عالی هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند که بسیاری از گردشگران در سواحل این جنگل زیبا قایق سواری می کنند و وقت می گذرانند.

اقامتگاه بوم گردی نخل ناخدا بین گردشگران بسیار محبوبیت دارد. این اقامتگاه زیبا بطور کل  دارای 8 می باشد . 6  اتاق 16 متری با ظرفیت 5 نفر در هر اتاق  و 2 اتاق 50 متری با ظرفیت 12 نفر در هر اتاق است .

اتاق های 16 متری دارای سرویس بهداشتی مشترک هستند که در حیاط اقامتگاه واقع شده و اتاق های 50 متری مستر می باشند که سرویس های بهداشتی در داخل اتاق قرار گرفته و شامل سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی است. همچنین از دیگر مزیت های این اقامتگاه برای سیستم گرمایش و سرمایش می توان به اسپیلت اشاره کرد. نا گفته نماند که تمامی اتاق های اقامتگاه دارای دو در برای راحتی رفت و آمد گردشگران می باشد.

از خدمات مهم مجتمع گردشگری نخل ناخدا میتوان به موارد زیر نیز اشاره نمود :

امکان اجاره قایق و قایق سواری برای مسافرین

گشت های مربوط به قشم و قشم گردی

اجاره ماشین به مسافرینی که بخواهند بصورت شخصی گشت های خود را انجام دهند.

داشتن رستوران با ارائه انواع غذاهای محلی، دریایی و عربی در انواع مختلف و با کیفیتی استثنائی

 پارکینگ اختصاصی برای مسافرین

 داشتن کافی شاپ با سرو انواع آب میوه ها و دسر ها و پذیرایی همراه با اجرای موسیقی زنده و سنتی