محبوبیت شیراز شهر راز و ناز در سراسر جهان پیچیده است و علاوه بر ایرانیان مخاطبان بسیاری از جای جای جهان برای دیدن تاریخ و فرهنگ ایران باستان به این منطقه باشکوه سفر می کنند. گردشگران با توجه به سلیقه های متفاوت و میزان بودجه ی درنظر گرفته شده برای سفر خود به شیراز از محل اقامت های مختلفی استفاده می کنند که ما 5 نمونه از ارزان ترین هتل های شیراز را به شما همسفران گرامی معرفی می کنیم:

هتل ارگ شیراز

هتل ارگ شیراز از هتل های سه ستاره این شهر زیبا با مکان های دیدنی تاریخی بسیار است. این هتل در مرکز شهر واقع شده و بنای آن از سال 1370 مورد بهره برداری قرار گرفته است. ساختمان آن برای فراهم کردن رفاه بیشتر مهمانان در سال 1394 بازسازی شده است. از مهم ترین مزایای این هتل قرار داشتن آن در دل مراکز دیدنی شهر است.
برای دیدن مهم ترین سایت های دیدنی شهر نیاز نیست زمان زیادی را صرف رفت و آمد در شهر کنید و در کمترین زمان می توانید به دیدار آنها بروید. وقتی محل اقامت گردشگران به اماکن دیدنی نزدیک است، یعنی آنها می توانند با زمان بندی درست در مدتی که در آن شهر هستند، جاهای دیدنی بیشتری را به فهرست خود اضافه کنند و از سفر خود لذت بیشتری نصیبشان شود.

ساختمان هتل ارگ شیراز در سال 1370 ساخته شده و دارای دو طبقه و 64 واحد اقامتی است. این هتل قدیمی و سه ستاره است، اما از امکانات رفاهی خوبی برای مهمانانش برخوردار است. با توجه به قرار داشتن آن در نزدیک خیابان ساحلی و حاشیه رود خشک شده شهر، امکان پیاده روی برای افراد ساکن در این هتل فراهم شده است. اتاق های این هتل به شکل یک تخته، دو تخته تویین و دبل، سه تخته و چهار تخته هستند.

از ویژگی های دیگر این هتل داشتن رستورانی است که با طبخ غذاهای سنتی و ایرانی در شهر و در میان مهمانان به شهرت رسیده است. کافی شاپ هتل نیز با فضایی گرم و صمیمی با نوشیدنی های گرم و سرد پذیرای مهمان ها است. داشتن رستوران خوب در یک هتل هم می توان مزیت باشد هم نه. زیرا وقتی غذای یک هتل خوب باشد، مهمانان کمتر رسیک می کنند تا غذاهای رستوران های دیگر شهر را امتحان کنند و دوست دارند برای صرف وعده های غذایی خود را به هتل برسانند.


جهت مشاهده قیمت و رزرو هتل ارگ شیراز کلیک کنید

هتل سنتی نیایش شیراز

هتل سنتی نیایش شیراز قدمت زیادی دارد و سال ها است که در این شهر پذیرای خیل گردشگران است که در فصل های مختلف سال به خصوص بهار شیراز را برای گشت و گذار انتخاب می کنند. می گویند صد سال پیش از مکان این هتل برای برقراری جلسات انجمن ادب شیراز استفاده می شده است.
در ضمن، ساختمان آن نخستین چاپخانه و همچنین محل چاپ شماره نخست روزنامه شیراز بوده است. این هتل سنتی معماری خاص و بی نظیری دارد. با توجه به وسعتی که محوطه هتل دارد، خودروها تنها تا فاصله 150 متری آن می توانند بروند. همین مسئله یکی از بزرگ ترین مزایای این هتل است و آن را به مکانی آرامش بخش و ساکت تبدیل کرده است.

جهت مشاهده قیمت و رزرو هتل سنتی نیایش شیراز کلیک کنید
 

هتل سنتی سپهری شیراز 

ساختمان اقامتگاه سنتی سپهری شیراز بیشتر از 120 قدمت دارد و از دوران قاجار بازمانده است. در سال 1396 به عنوان اقامتگاه بازسازی و مورد بهره برداری قرار گرفته است. قرار داشتن در محله سنگ سیاه که از بخش های تاریخی شهر شیراز است، دسترسی آن را به اماکن دیدنی شهر مانند شاه چراغ، مدرسه خان، خانه فروغ الملک و آرامگاه بی بی دختران آسان کرده است. با توجه به سبک معماری دوره ای که ساختمان به آن تعلق دارد، اتاق ها دور تا دور حیاط واقع شده اند و در وسط محوطه نیز حوضی پر آب خودنمایی می کند.
اقامتگاه سنتی سپهری شیراز با امکانات زیبایی که در آن تعبیه شده است، می تواند اقامتی بی نظیر را برای مهمانانش رقم بزند. اقامتگاه سپهری کوچک است و دنج و تنها 7 واحد اقامتی دارد که در مقابل هتل های بزرگ با طبقه های زیاد بی شباهت به خانه نیست. اتاق ها نیز به صورت دو تخته، سه تخته و چهار تخته هستند.

جهت مشاهده قیمت و رزرو هتل سنتی سپهری شیراز کلیک کنید 

هتل وکیل شیراز 

هتل وکیل شیراز از هتل های سه ستاره این شهر است که در میان عطر بهار نارنج و مزار شاعران گران قدر واقع شده است. شروع به کار این هتل از سال 1397 بوده است. وقتی محل اقامت گردشگر در بافت قدیمی شهری مانند شیراز قرار دارد، چند مزیت را برای او به همراه خواهد داشت. ابتدا این که برای بازدید از بسیاری از مکان های تاریخی که در این قسمت شهر واقع شده اند و بیشتر آنها نزدیک به هم هستند نیاز به استفاده از خودرو نیست. بعد هم این که گذر از کوچه پس کوچه های قدیمی حال و هوای خاصی دارد که برای علاقه مندان به خانه های سنتی و فرهنگ و هنر این شهر بسیار جذاب است.
 

جهت مشاهده قیمت و رزرو هتل وکیل شیراز کلیک کنید 

هتل بین الحرمین شیراز 

هتل تاپ 3 ستاره ی بین الحرمین، هتلی با خدمات عالی ست که در زیر بنایی به مساحت 7000 متر مربع تاسیس و در سال 1397 به بهره برداری رسیده است. دسترسی راحت و آسان میهمانان از مبدا هتل به مراکز مهم تجاری و تاریخی شهر، کیفیت عالی خدمات و همینطور اقامت به صرفه و اقتصادی از جمله عواملی هستند که باعث ترغیب گردشگران برای اقامت در این هتل میشوند. شعار کارکنان این هتل این است که میهمانان با رزرو هتل بین الحرمین شیراز به عنوان یک هتل تقریباً 4 ستاره، پول یک هتل 3 ستاره را پرداخته اما خدمات یک هتل 5 ستاره را دریافت می کنند.
حیاط باغ هتل یکی از فضاهای فرح بخش هتل است که میهمانان را ترغیب میکند تا ساعاتی روی تخت های چوبی حیاط نشسته، چای و یا دمنوش های آتشی خود را در کنار فواره ی زیبای آب حوض بنوشند، از آش سنتی و نان محلی لذت برند، در عین حال عطر بهار نارنج شیراز را به درون کشند و به گنبد زیبای شاهچراغ نگاهی اندازند. این حیاط تجسمی از فرهنگ غنی و اصیل ایل قشقایی است.
 

جهت مشاهده قیمت و رزرو هتل بین الحرمین شیراز کلیک کنید