بوستان نهج البلاغه در غرب شهر تهران و در دره ای به نام فرحزاد قرا گرفته است. این بوستان از مشهورترین پارک های تهران به حساب می‌آید و از اتوبان‌های حکیم غرب و همت غرب به راحتی دیده می شود. همه روزه تعداد زیادی از علاقه مندان به پیاده روی، دوچرخه سواری، طبیعتگردی یا سایر تفریحات هیجان انگیز، برای استفاده از امکانات این پارک به آن مراجعه می‌کنند.

پل معلق آسمان تهران که اولین پل معلق پایتخت و دومین پل معلق ایران می‌باشد، یکی از بخش های جذاب فاز دو بوستان نهج البلاغه است. این پل معلق از پارکینگ بوستان نهج البلاغه در بلوار عربشاهی تا پارک پردیسان امتداد یافته است و به عنوان یکی از مقاصد گردشگری شهر تهران شناخته می‌شود. طول این پل به ۲۸۵ متر و عرض آن به ۲ متر می رسد و در ارتفاع ۶۵ متری ساخته شده است (ارتفاع حداکثر آن ۸۰ متر نیز می‌رسد). برخی از مسئولان و کارشناسان این پل را به همراه پل معلق مشکین شهر در استان اردبیل، طولانی‌ترین پل کابلی عابر پیاده در خاورمیانه می دانند.

ساخت پل معلق نهج‌البلاغه از سال ۱۳۸۹ آغاز شد. این پل بوستان نهج‌البلاغه را به بوستان پردیسان متصل می‌کند. به طور میانگین حدود 200 نفر بازدیدکننده به‌طور همزمان می‌توانند روی آن تردد و توقف کنند. بنابر اعلام مسئولین دلیل احداث این پروژه کاهش شب‌مردگی و خلوتی ضلع شرقی بوستان نهج‌البلاغه و غربی بوستان پردیسان بوده است.

با در نظر گرفتن این نکته که این پل در یکی از بزرگ‌ترین بوستان‌های شهر تهران و بر روی «رود دره نهج‌البلاغه» قرار گرفته است، انتخاب این موقعیت مکانی برای ساخت این پل اصولی و کارشناسانه بوده‌است. جالب است بدانید که از روی پل معلق نهج‌البلاغه می‌توانید بخشی از پل طبیعت را هم که چند سال قبلتر از پل معلق نهج‌البلاغه افتتاح شد ببینید.

پارک نهج‌البلاغه به صورت ۲۴ ساعته باز است، اما امکان بازدید از پل معلق صرفا در روز‌های پنجشنبه و جمعه و ایام تعطیل از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۹ فراهم است.