باغ فردوس یکی از باغهای زیبای پایتخت است که از دوره قاجار به یادگار مانده است. این باغ که در حوالی میدان تجریش قرار دارد، به موزه سینما اختصاص داده شده و با داشتن امکاناتی چون سالن‌های سینما،کافه و محیطی دل‌نواز و سرسبز یکی از پاتوق‌های هنرمندان و هنردوستان است. اگر دوست دارید باغ عهد قاجاری فردوس را بیشتر بشناسید و از موزه سینما دیدن کنید؛در ادامه با ما همراه باشید.

 باغ فردوس ، معروف به باغ موزه فردوس ، باغ معیری و موزه سینما ؛ یکی از باغ ها و دیدنی های تهران است که در محله دلپذیر باغ فردوس در شمال این شهر واقع شده است. این باغ در سال ۱۳۸۱  به موزه سینمای ایران تبدیل شد. قدمت این باغ به دوره قاجار و سلطنت محمدشاه باز می گردد و از آثار ملی به حساب می آید. در موزه سینما ایران که در مجموعه باغ فردوس واقع شده است می توانید از عکس‌ها، اسناد و وسایل و تجهیزات قدیمی سینما از شخصیت‌های سینمایی نظیر دوبلورها و فیلم‌سازان و نیز پشت صحنه فیلم‌های بزرگ، پوسترها و دیگر چیزهای وابسته به سینما بازدید کنید. این موزه با هدف جمع آوری، صیانت و به نمایش گذاشتن میراث سینمای کشور در شهریور ماه سال ۱۳۷۳ و با همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران شروع به کار کرد. در این راه هنرمندان بسیاری همچون عزت الله انتظامی، عباس کیارستمی و… تلاش های انکار ناپذیری کردند.

در سال ۱۳۸۱ و با حضور رئیس جمهور وقباغ ت آن دوران آقای خاتمی، موزه سینما به عمارت باغ فردوس تهران انتقال یافت. این موزه از بخش های مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از : تالار آغاز گران، تالار معاصران، تالار افتخارات و جوایز بین الملل، نمایشگاه سینمای کودک و نوجوان، نمایشگاه سینمای دفاع مقدس و بخش های دیدنی دیگر که هر دوستدار فیلم و سینمایی را بسوی خود می خواند.