شهرستان نمین یکی از خوش آب وهواترین شهرستان های موجود در استان اردبیل است که به همین دلیل گردشگران و علاقمندان زیادی دارد. محیط سرسبز ، آب و هوای دلچسب ، آداب و رسوم ، مهمان نوازی و صنایع دستی آن سبب شده تا همه ساله میزبان افراد زیادی از سراسر ایران باشد. از مهمترین محصولات کشاورزی این شهرستان می توان به زردآلو، آلبالو، سیب ، گلابی ، گندم ، جو, عدس و ... نیز اشاره نمود که به دلیل حاصلخیزی زمین های این منطقه به وفور یافت می شوند همچنین از محصولات لبنی فوق العاده لذیذ این منطقه نظیر کره، ماست محلی، سرشیر و پنیر نمی توان گذشت و در سفر به این دیار حتما باید آن ها را امتحان کرد و طعم دلچسبشان را چشید.

آداب و رسوم مهمان نوازی، اعتقادات مرسوم در جامعه ، برپایی مراسمات مذهبی، جشن گرفتن اعیاد، احترام به یکدیگر و احترام به باورهای دینی از نمونه موضوعاتی است که در این شهرستان به مانند سایر شهرستان ها انجام می شود و مهمترین صنایع دستی مربوط به آن شامل قالی بافی ، گلیم بافی ، جاجیم بافی و مسند بافی است که طرفداران زیادی از سراسر جهان دارد علی الخصوص قالی بافی اردبیل که جزو قدیمی ترین قالی های جهان نیز به شمار می رود.

رزرو هتل های اردبیل با قیمت های ویژه 

شهرستان نمین همچنین دارای پیشینه ی تاریخی بسیار بالایی است که از سایت های تاریخی موجود در آن می توان متوجه این امر شد. بقعه شیخ بدرالدین، بقعه پیر لنگ، موزه نمین (خانه تاریخی میر کاظم خان صارم السلطنه ) ، مسجد جامع، دژ شیندان قلعه سی، آتشگاه ساسانی روستای کله سر، پل تاریخی نوجه ده و سولا، حمام محمدیان و... تنها بخشی از جاذبه های قابل بازدید این شهرستان به شمار می روند که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

در سال های اخیر باتوجه به ظرفیت پذیری این شهرستان در جذب گردشگرو شناسایی پتاسیل های گردشگری منطقه سرمایه گذاری های مناسبی در جهت بهبود و رشد مناطق مختلف شهرستان صورت گرفته است که یکی از این مناطق روستای نوشنق است که با سرمایه گذاری بخش خصوص موفق به احداث یک مجموعه گردشگری شده که مراحل پایانی خود را جهت سرویس دهی به گردشگران طی می کند.

به نقل از رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نمین آمده است : برای احداث این مجموعه حدود 3.5 میلیارد تومان هزینه انجام شده که آماده اقامت دهی به 40نفر مسافر می باشد. این مجموعه گردشگری دارای 12 واحد اقامتی ، نانوایی، فروشگاه های مواد غذایی، فروشگاه های صنایع دستی و رستوران می باشد که پس از تکمیل شدن کمک شایانی در زمینه جذب گردشگر نموده و با توسعه زیر ساخت های آن می توان اقتصاد جامعه محلی را تقویت بخشید.