1. کلیسای نوتردام پاریس

بازدید از این کلیسا از دوشنبه تا جمعه (به غیر از اولین جمعة ماه) از ساعت 14 تا 15، آخر هفته ها ساعت 14:30 و سه شنبه ها ساعت 10:30 رایگان است.

2. بازار کهنه فروشان (Le Marché aux Puces de St-Ouen)

اینجا یکی از بزرگترین بازارهای کهنه فروشی دنیاست که می توانید در آن با قیمتی مناسب اشیایی بی نهایت زیبا بخرید. در ایستگاه متروی Porte de Clignancourt پیاده شوید و با کمی پیاده روی از زیر پل به بازار کهنه فروشان می‌رسید.

3. فضای سبز اطراف برج ایفل (شان دو مارس)

اگر نمی خواهید در صف طولانی برج ایفل بمانید یا هزنیه رفتن تا طبقات بالای آن برای شما زیاد است، می توانید یک پیک نیک رومانتیک در فضای سبز اطراف آن تجربه کنید.

4. قبرستان پِر لاشز

یکی از جذابترین اماکن گردشگری پاریس که بزرگان ادبی بسیاری مانند مارسل پروست، صادق هدایت و بالزاک در آن آرمیده‌اند.

5. بازار آلیگر Marché couvert Beauvau (marché d’Aligre)

در این بازار می‌توانید انواع محصولات محلی از محصولات گوشتی گرفته تا گل و گیاه را پیدا کنید. برای رسیدن به بازار آلیگر از خط 8 متروی پاریس استفاده کنید و در ایستگاه Ledru-Rollin پیاده شوید.

6. کلیسای سکره کور پاریس

این کلیسای زیبا که از مرمر سیاه ساخته شده، در محلة مون مارت قرار گرفته است. طراحی داخلی کلیسای سکره کور شما را شگفت زده خواهد کرد و در آن یکی از سنگین ترین ناقوس‌های دنیا را خواهید دید.

7. موزه کارناواله

گذری در تاریخ پاریس از زمان به وجود آمدنش تا به امروز. بازدی از کلکسیون دائمی موزه رایگان است اما اگر تمایل داشته باشید می‌توانید به این موزه کمک کنید. نزدیکترین ایستگاه های مترو به کارناواله Chemin Vert  و Saint Paul هستند.

8. پارک بوت شومون Parc des Buttes-Chaumont

این پارک شیبدارترین پارک پاریس است، در این جا می توانید از تماشای زیبایی های بینظیر زندگی جانوری، آبشار و سنگ برجسته ها لذت ببرید. نزدیکترین ایستگاه ها به پارک بوت شومن Botzaris و Buttes Chaumont در ناحیه 19 پاریس هستند.

9. قبرستان مونپارناس

در این قبرستان نیز صدها تن از روشنفکران و ادیبان فرانسوی مانند سیمن دوبووار، ژان پل سارتر و ساموئل بکت آرمیده‌اند. قبرستان مونپارناس مکانی ایده آل برای یک پیاده روی بعد از ظهری است.

10. پارک مونسو

پیاده روی در میان مجسمه های پارک مونسو نیز یکی دیگر از گزینه های تفریحات رایگان در پاریس است. جالب است بدانید که بسیاری از آثار مونه، نقاش معروف فرانسوی، در این پارک شکل گرفته اند.