رویدادهای تاریخی بسیار مهم تاریخ کشور فرانسه در میدان کنکورد اتفاق افتاده که موجب اهمیت بسیار زیاد آن شده است.

میدان کنکورد در بین سالهای ۱۷۵۵ تا ۱۷۷۵ میلادی و توسط معمار لوئی پانزدهم بنا شده است. کنکورد قلبِ اتفاقات قرن هجدهم پاریس است. وجود یک تندیس بزرگ به شکل یک ستون و در ابعاد بسیار بزرگ و شگفت انگیز در میان این میدان موجب شده که میدان کنکورد به یکی از جذابترین و زیباترین میدان های شهر پاریس تبدیل شود.

همانطور که گفته شد در طول تاریخ شهر پاریس، اتفاقات و رویدادهای تاریخی بزرگ و سرنوشت ساز زیادی در این میدان روی داده است که یکی از تاریخی ترین و مهمترین آنها اعدام لویی پانزدهم در همین میدان بوده است. این اعدام بعد از پیروزی انقلاب فرانسه انجام شد. به طور کلی، در طول سالهای انقلاب، میدان کنکورد مکانی برای به اجرا درآوردن اعدامهایی بود که در شهر پاریس و با استفاده از وسیله گیوتین انجام می‌شدند.

یکی از نکات جالب در مورد میدان کنکورد که موجب محبوبیت بیشتر آن می شود، دسترسی سریع و راحت از این محل به قسمت ها و جاذبه های مهم و توریستی شهر پاریس است. به طور مثال، طاق پیروزی که از مهم ترین جاذبه های دیدنی شهر پاریس است در فاصله بسیار کمی از این میدان واقع شده است، فاصله این دو جاذبه به قدری کم است که میتوانید بخشهایی از طاق پیروزی را از داخل میدان کنکورد ببینید. به علاوه خیابان معروف شانزه لیزه یکی از خروجی های این میدان است. یکی از مهم ترین نکات نیز، دسترسی راحت به موزه معروف لوور است.

به طور معمول میدان کنکورد شلوغ و پرترافیک است. لازم به ذکر است که طی ساعات خاصی از روز که ترافیک کمتری در میدان وجود دارد، راننده ها با سرعت زیادی در آن رانندگی می کنند و به عابران پیاده توجه زیادی ندارند، در نتیجه باید خودتان مراقب باشید که سر راه آنها قرار نگیرید