غارها جالبترین و همچنین عجیب‌ترین اجزای طبیعیت ما هستند، گودال‌هایی که در پوسته‌ی زیرین زمین واقع شده و پس از گذر زمان و البته فشار و جریان آب، درون‌شان به نمایش درمی‌آید. در این مطلب می‌خواهیم سه غار شگفت انگیز دنیا را به شما معرفی کنیم:

غار هورِ کیش

 جزیره زیبای کیش در خلیج فارس قرار گرفته و برای گردشگران داخلی و خارجی، همچون جواهری بی همتاست. این غار عجیب و زیبا که در عمق 5 متری زمین قرار دارد در دل جزیره و در نزدیکی کلبه هور واقع شده است. برای بازدید از غار هور باید لباس غواصی بپوشید و هنگامی سر از آب بیرون می آورید که در دل غار هور هستید. پس در سفر به جزیره کیش بازید از این غار زیبا را در فهرست خود قرار دهید و مطمئن باشید که از آن لذت خواهید برد.

غار بناگیل تالار ساحلی در پرتغال

این غار در ساحل جنوبی الگارو در کشور پرتغال قرار گرفته است. غار بناگیل  از ستون های طبیعی تشکیل شده است، این ستون‌های زیبا و اعجاب انگیز بر روی ساحل این منطقه سایه انداخته‌اند. فضای داخلی غار به ساحل وصل است و در واقع قسمتی از ساحل به حساب می‌آید، در نتیجه قایق‌رانان قایق‌هایشان  را در این غار گذاشته و از فضای غار بناگیل که همچون تالاری طلایی رنگ است لذت می‌برند.

غار فرایا ناخن

یکی دیگر از غارهای شگفت‌اگیز دنیا غار فرایا ناخن نام دارد. غار «فرایا ناخن» در پارک ملی خائو سم روی یوت –تایلند- قرار دارد. از مهمترین جذابیت‌های این غار کلبه‌ی کوچکی است که در نزدیکی جنگل قرار دارد. در اینجا به هر سو که نگاه می‌کنید به یاد خانه‌های روستایی می‌افتید. دیگر خصوصیتی که این غار سرباز را خاص‌تر و زیباتر می‌کند تابیدن نور در آن است. در سال ۱۸۹۰ تعدادی از گردشگران به کمک شهرداری این منطقه کلبه‌ و تجهیزات دیگر را به این غار اضافه کردند.