اوکراین به عنوان بزرگترین کشور اروپا، جاذبه های بسیاری را برای گردشگران دارد از جمله جشنواره هایی که نشان دهندة فرهنگ غنی این کشور هستند. مردم اوکراین نیز به اندازه جاذبه‌های آن متنوع و از مهمان نوازترین مردم اروپا هستند.

کلمه "اوکرینا" در لغت به معنای سرزمین مرزی است و این کشور از ابتدای به وجود آمدنش آماج حملات متعددی بوده است. در دوره های مختلف، این کشور توسط روسیه، لهستان، اتریش، جمهوری چک و رومانی تقسیم شده است.امروز این گنج کشف نشده اروپای شرقی به دنبال جایگاهش در دنیای گردشگری است. هنگام بازدید از اوکراین، حتما با یک محلی دربارة غذاخوری‌ها یا بازارها مشورت کنید تا از سفرتان به اوکراین تجربة بینظیری داشته باشید.

1. چرنوبیل

اگر به گردشگری سیاه علاقه مند هستید چرنوبیل را نیز به فهرستتان اضافه کنید. انفجار چرنوبیل در سال 1989 و در شهر پریپیات در شمال اوکراین اتفاق افتاد. این سایت برای بازدید عموم باز است - اما باید به همراه یک شرکت گردشگری مجوز دار از این مکان دیدن کنید. نگران تشعشعات نباشید، زیرا آزمایش های انجام شده نشان می دهد که بدن مسافران  در طول سفرهای فرا اطلسی در معرض تشعشات بیشتری از آنچه در هنگام بازدید از چرنوبیل دریافت می کنند، قرار دارد.

چرنوبیل در 100 کیلومتری کیف قرار گرفته است و سفر رفت و برگشت و بازدید از آن یک تور یک روزه است. در طول مسیر، برایتان فیلمی در مورد فاجعه پخش خواهند کرد. این فیلم و روایت ها شما را برای آنچه مشاهده خواهید کرد آماده می‌کنند. بازدید از چرنوبیل تجربه‌ای باور نکردنی است که تا همیشه با شما خواهد ماند.

2. کلیسای جامع سنت سوفیا

کلیسای جامع سنت سوفیا به عنوان میراث جهانی یونسکو از دهه 1980، مورد علاقه بازدید کنندگان است. نمای این کلیسای جامع سبک باروک و متشکل از 13 گنبد طلایی است.

فضای داخلی کلیسا پر از نقاشی های دیواری زیبا و موزاییک های باستانی است که قدمتشان به قرن‌ها پیش باز می‌گردد. سنت سوفیا یکی از مشهورترین بناهای تاریخی کیف از زمان ساخت آن در سال 1037 است. یکی از بهترین چشم اندازهای کیف از برج ناقوس این کلیسا است پس ارزش آن را دارد که تا بالا بروید!

3. مرکز تاریخی لووف

یکی از جذاب ترین مقصدهای اوکراین برای بازدید کنندگان، شهر لوف است. میراث جهانی یونسکو به کل مرکز تاریخی اعطا شده است و گردشگران عاشق قدم زدن در خیابان های سنگفرش شده و بازدید از مناظر دیدنی هستند.

4. قلعه کامیانتس-پودیلسکی

قلعه کامیانتس-پودیلسکی در فاصله  کمی از شهر قدیمی قرار دارد. این قلعه افسانه ای که از قبل از قرن 14 وجود داشته است، مکان مناسبی برای عکسبرداری و گشت و گذار است. این قلعه با وجود اینکه قرن ها قدمت دارد، دارای امکانات مدرن مانند سرویس بهداشتی و کافه است تا شما بتوانید از بازدید خود لذت می برید. قلعه کامیانتس-پودیلسکی مخصوصاً در شب به خاطر نورپردازیش بسیار زیبا است.

5. مَژی هیریا (کاخ ریاست جمهوری سابق)

مَژی هیریا محل اقامت سابق رئیس جمهور سابق اوکراین، ویکتور یانوکوویچ است و احتمالا یکی از جالبترین مکان‌هایی باشد که تاکنون بازدید کرده اید. در داخل این مجموعه زمین های تنیس، زمین تیراندازی، باشگاه سوارکاری، مزرعه شترمرغ، زمین گلف و زمین های شکار وجود دارد.

یادتان باشد که از موزه ماشین های عجیب و غریب سابق یانوکوویچ بازدید کنید. در اینجا تا دلتان بخواهد چیزی برای دیدن وجود دارد از حیوانات عجیب و غریب در مزرعه رئیس جمهور گرفته تا رستوران به شکل یک گالن اسپانیایی.

6. اپرا و تماشاخانه باله اودسا

اپرا و تماشاخانه باله اودسا در یک ساختمان تاریخی در مرکز شهر واقع شده و قدیمی ترین سالن تئاتر اودسا است که در سال 1810 افتتاح شده است. سالن این تماشاخانه به شکل نعل اسب است، در نتیجه امکان آکوستیک بی‌نظیری را فراهم می کند و دید کاملی از افراد روی صحنه به مخاطب می دهد.

7. تونل عشق

تونل عشق یکی دیگر از مکان‌های محبوب برای بازدید در اوکراین است. این تونل یک راه آهن خصوصی دو مایلی است. شاخ و برگ درختان در بالای مسیرها در واقع همان چیزی است که "تونل" را ایجاد کرده است. زوج‌های زیادی برای قدم زدن عاشقانه به اینجا می‌آیند و آنطور که افسانه های می ‌گویند زوج‌هایی که در اینجا آرزو می‌کنند، اگر عشقشان واقعی باشد، آرزویشان برآورده می‌شود. این تونل همچنین یکی از پر طرفدارترین مناطق عکسبرداری در اوکراین است.