چه فوتبالی باشید چه نباشید، حتماً تا به حال نام ورزشگاه نیوکمپ و باشگاه بارسلونا و ستاره هایش را شنیده اید! این ورزشگاه و تیم ورزشی بسیار مشهور و جنجالی اش را می توان به عنوان شاهرگ شور و هیجان و عشق به فوتبال در این شهر دانست. خانه امن آبی اناری‌ها و محل درخشش ستارگانی همچون مسی، رونالدینیو، پیکه و ... در سال 1957 میلادی ساخته شده است

ازمشخصات کلی نیوکمپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعداد صندلی های این استادیوم محبوب  ۹۹ هزارعدد است. 

نیوکمپ ۴۸ متر ارتفاع ، ۲۵۰ متر طول و ۲۲۰ متر پهنا دارد و به طور کلی دارای زیربنایی به مساحت ۵۵ هزار متر مربع است.

امتیاز دیگری که درباره ی ورزشگاه نیوکمپ و شیوه ساخت آن وجود دارد این است که شما می توانید ظرف ۵ دقیقه در هر کجا که نشسته باشید از ورزشگاه خارج شوید.

از مهم ترین جاذبه های این ورزشگاه می توان به موزه و کلیسای موجود در آن اشاره کرد. در این استادیوم سالن هایی اختصاصی برای ورزش هایی همچون بسکتبال، هندبال، فوتسال و هاکی نیز وجود دارد. همچنین شما می توانید در یک فروشگاه بزرگ نایکی خرید کنید.

از جالب ترین نکات معماری این باشگاه سقف آن با داشتن ویژگی هایی مانند آخرین تکنولوژی ها برای اسکوربرد، روشنایی زمین، بلندگوها و همچنین دسترسی به اینترنت بی سیم است. تمام صندلی های استادیوم زیر پوشش این سقف فوق العاده به مساحت ۴۷ هزار متر مربع قرار خواهد گرفت و دیگر هواداران و بازیکنان نگران وضعیت متغیر و بارانی آب و هوا نخواهند بود.

با ایجاد این سقف الکترونیکی جدید که با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ساخته شده، آب باران جمع آوری و برای آبیاری زمین چمن استادیوم از آن استفاده خواهد شد. این سقف همچنین با استفاده از نور خورشید، چراغ‌ های استادیوم را نیز روشن خواهد کرد. سقف جدید نیوکامپ موجب کاهش سر و صدای تماشاگران در محله خواهد شد.

قرار گرفتن یک مانیتور پشت تمامی صندلی های استادیوم و نیز مانیتوری بزرگ با آخرین فناوری دیجیتال و وضوح بالا با سیستم LED در بالای استادیوم باعث راحتی و لذت بیشتر تماشاچیان شده است.

اگر شما هم قصد بازدید از این استادیوم ویژه را داشته باشید، می توانید در روزهایی که تیم فوتبال بارسلونا بازی ندارد از تور یک روزه تجربه استادیوم لذت ببرید.