در سال 1972 شرکت والت دیزنی تصمیم گرفت یک دیزنی لند در اروپا بسازد، اما احداث این پروژه چند سال بعد و پس از دیزنی لند ژاپن از سر گرفته شد. پارک، مجتمع ها، هتل ها و رستورانهای مجموعه به طور همزمان فعالیتشان را شروع کردند.

پارک استودیو والت دیزنی تنها قسمتی بودند که بعد از ده سال به مجموعه اضافه شد. پارک استودیو در ابتدا تنها مختص به تولید انیمیشن بود، اما در سال ۲۰۰۲، به بخش تفریحی مجموعه افزوده شد. پارک ۱۹ هزار متر مربع وسعت دارد و در ۳۲ کیلومتری پاریس قرار گرفته است. درون این پارک هفت هتل، مرکز خرید، زمین گلف، مجتمع های تفریحی، رستوران و کافه وجود دارد که همگی با الهام از انیمیشن های دیزنی طراحی و ساخته شده اند.

مجموعه به طور کلی شامل دو پارک مجزا به نام هایDisneyland ParkوWalt Disney Studios Parkاست. پارک دیزنی لند بخش اصلی و پرطرفدار مجموعه است، در این محل می توانید از قلعه زیبای خفته، ترن هوایی در جستجوی نمو، دنیای انیمیشن راتاتویی یا همان موش سرآشپز و قلعه سیندرلا بازدید کنید و در دنیای کارتونهای خاطره انگیز دیزنی گم شوید.

طراحی کلی خیابان اصلی پارک، پیاده روها و فروشگاه های آن برگرفته از سبک معماری خیابانهای نیویورک در دهه ۱۹۳۰ است. در ساعت هایی از روز شخصیت های کارتون های دیزنی با موسیقی در خیابان اصلی مجموعه رژه می روند. برنامه بازدیدتان را طوری هماهنگ کنید که بتوانید آتش بازی در اطراف قلعه سیندرلا را مشاهد کنید. این آتش بازی هر شب راس ساعت ۸ انجام می شود.

درادامه منتخب ترین و پرطرفداراترین سرگرمی ها و بازی های پارک را به شما معرفی خواهیم کرد:

Space Mountain، ترنی با سرعت 70 کیلومتر در ساعت در فضای سرپوشیده که در هنگام حرکت ۳ چرخش ۳۶۰ درجه دارد.

بخش دزدان دریایی کارائیب، که در واقع گشت و گذار کوتاهی است در واگن هایی که روی آب حرکت می کنند. در این بازی با شبیه سازی قتل و غارت ها، اسکلت های زنجیر شده و تمام عناصر مربوط به دزدان دریایی کارائیب مواجه خواهید شد. در این قسمت تمام کارکنان غرفه ها، لباس و حرکات مربوط به همان ماجرا را تقلید می کنند.

 Tower of Terror در پارک استودیو والت دیزنی قرار گرفته است. داستان این قسمت مربوط به هتلی است که در سال ۱۹۳۹ صاعقه با آن برخورد می کند و برای مسافرینی که در آسانسور بودند اتفاقاتی رقم می خورد. درون آسانسورهای Tower of Terror  سفری هیجان انگیز در انتظار شماست.

Big Thunder Mountain نیز با فضاسازی بینظیر و قرارگیری در جزیره ای قدیمی یکی از بخش های فوق العاده و جذاب پارک است که شما را طی سفری به معدن استخراج طلا می برد.

کشتی ترنی کراش، از سرگرمی های محبوب دیزنی لند است که داستان سفری تاریک در استرالیا را بازگو می کند. صف این قسمت بسیار طولانی است، به شما پیشنهاد می کنیم این کشتی را همان ابتدای روز بازدید کنید.

برای اجتناب از انتظار در صف های طولانی از سیستم رایگان FastPass استفاده کنید. در سیستم غرفه ای که صف طولانی دارد انتخاب کنید، سیستم برای حضورتان ساعتی مشخص خواهد کرد، اگر راس ساعت مشخص شده در آنجا حضور داشته باشید می توانید بدون ایستادن در صف از بازیتان لذت ببرید.

رستوران های دیزنی لند بسیار گران و مملو از جمعیت هستند پس بهتر است غذا و مواد خوراکی به همراه داشته باشید و اگر هم می خواهید در رستوران غذا بخورید میزتان را از قبل رزرو کنید.

سریع ترین و ارزان ترین راه دسترسی به پارک خط RER A است و نزدیکترین ایستگاه به دیزنی لند که باید در آن پیاده شوید (Marne-la-Vallée – Chessy) نام دارد. مجموعه راس ساعت ۹:۳۰ باز شده و فعالیت غرفه هایش از ساعت ۱۰ صبح تا 11 شب ادامه دارد.

بلیت پارک بسیار گران است، ۹۰ یورو برای بزرگسالان و ۶۴ یورو برای کودکان. بلیت محدودیت زمانی ندارد و شما می توانید تمام روزتان را در پارک بگذرانید، فقط به یادتان باشد بلیت را تا پایان بازدیدتان به همراه داشته باشید.