جزیره رودس (Rhodes) بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین جزیره دودکانیز است که در امتداد دریای اژه و در نزدیکی ترکیه قرار دارد. مرکز این جزیره شهر رودس می‌باشد که از جاذبه‌های دیدنی کشور یونان و میراث جهانی یونسکو است. جزیره رودس در قرن چهاردهم میلادی و به دستور شوالیه ستن جان ساخته شده است.

این جزیره زیبا در طول سال ۳۰۰ روز آفتابی دارد و به خاطر شهر قدیمی و استراحتگاه‌های ساحلی بینظیرش مشهور شده است. شهر قدیمی جزیره، از بهترین شهرهای به جای مانده از قرون وسطی اروپاست که با دیواره‌های مستحکم، قلعه، مسیرهای هموار، کلیساهای بیزانسی و قصرهای زیبایش گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری جزیره عبارتند از:

قصر استاد بزرگ

قصر استاد بزرگ یکی از جالب ترین و دیدنی‌ترین بناهای این شهر است. این کاخ زیبا در واقع متعلق به قرون وسطی است و یکی از بهترین قلعه‌های حفظ شده از آن دوران در نوع خودش محسوب می‌شود.

ساحل سنت پائول

معروف ترین ساحل در منطقه لیندوس ساحل سنت پائول است. وجود آب سبز آبی و شفاف در این ساحل زیبا و آرامش‌بخش یکی از ویژگی‌های خاص و متمایز سنت پائول است.

آکروپلیس لیندوس

یکی از آکروپلیس‌های کشور یونان که بر روی تپه‌های بالای روستای لیندوس قرار گرفته است، ویرانه‌های این آکروپلیس باستانی و قرون وسطایی چشم‌اندازی منحصر به فرد به دریای اژه بخشیده است.  

چشمه‌های کالیته آ

چشمه‌های کالیته آ نزدیک به ساحل کالیته آ در رودس قرار دارند. این چشمه‌ها با ساختار قابل توجه‌شان یکی از نمونه‌های فوق العاده سبک معماری ایتالیایی هستند. در طول سال تعداد زیادی مراسم ازدواج، در این مکان برگزار می‌شود.

دره پروانه

دره پروانه نزدیک به روستای تئولوگوس قرار گرفته است و با زیبایی‌های طبیعی بینظیرش یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری رودس است. این دره در طول بهار و پاییز مملو از گونه‌های مختلف پروانه‌ها می‌شود.همچنین در بازدیدتان از شهر رودس حتما سری به خیابان شوالیه ها و بندر ماندراکی بزنید.