کشور فرانسه یکی از مقاصد محبوب در بین اسکی بازان می باشد و این کشور دارای پیست های بسیار حرفه ای است که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

معروفترین پیست های اسکی در فرانسه

وَل دیزر (Val dIsre)

این پیست اسکی معروف در جنوب شرق فرانسه و در نزدیکی مرز ایتالیا واقع شده است. علت اصلی شهرت این پیست وسعت و مسیرهای چالشی آن است که هم برای اسکی بازان حرفهای و هم اسکی بازان مبتدی بسیار جذاب است. پیست اسکی وَل دیزر در المپیک زمستانی 1992 میزبانی مسابقات اسکی مردان در دو رشته اسکی در سراشیبی و اسکی سرعت را بر عهده داشت. این پیست اسکی محبوب همواره محل میزبانی مسابقات قهرمانی جهان بوده است.

Val dIsre

تینی (Tignes)

این پیست اسکی از ۵ دهکده تشکیل شده است. از خدمات و ویژگی های خاص آن می توان به ارائه انواع گوناگون تفریحات زمستانی، پارک های برفی، پرش روی تشک های بادی از ارتفاع و طولانی ترین مسیر اسکی کوهستانی اشاره کرد. در پیست اسکی تینی همچنین می توانید از غارهای یخی و دریاچه مصنوعی نیز بازدید کنید.

Tignes

کورشُوَل (Courchevel)

پیست اسکی کورشول در منطقه Les Trois Vallées واقع شده است. این پیست کلاسیک ترین و گران ترین پیست این منطقه است. اشخاص ثروتمند و معروفی برای اسکی این مکان را انتخاب می کنند که همین امر موجب شده رستوران ها، هتل ها و فروشگاه های لوکسی در اطراف آن ساخته شود. کورشول همچنین مجهز به سیستم های بالابر است. فصل اسکی در پیست کورشول از روزهای پایانی نوامبر آغاز شده و تا آغاز ماه مه ادامه دارد.

courchevel

مریبل (Meribel)

پیست مریبل نیز یکی از پیست های معروف فرانسه است که در منطقه Les Trois Vallées قرار دارد. این پیست با داشتن آب و هوایی تمیز و سالم، اسکی بازان مبتدی بسیاری را در طول فصل به خود جذب می کند. مریبل همچنین مسابقات المپیک زمستانی را در سال 1992 میزبانی کرده است. جالب است بدانید که در این پیست امکان و تجهیزات اسکی برای معلولین نیز تعبیه شده است. از دیگر تفریحات این پیست سورتمه سواری سرعتی، صخره نوردی و پارک برفی است. فصل اسکی در مریبل از اوایل دسامبر تا ماه مارس می باشد.

Meribel

وَل تورِن (Val Thorens)

این پیست در بلندترین ارتفاع از دره Trois قرار گرفته و در برخی نقاط به ۳۲۲۰ نیز می رسد. ول تورن بی شک با کیفیت ترین پیست اسکی منطقه است که در طول تمام فصل امکان انجام ورزش های زمستانی در آن فراهم است. لازم به ذکر است که این پیست به طور کامل ساخته دست بشر است.

Val Thorens

لِز آرک (Les Arcs)

مسیرهای این پیست اسکی از ارتفاع ۲ هزار متری شروع شده و به سمت دهکده های پایین ادامه یافته است. علت محبوبیت این پیست در فرانسه ارائه دوره های آموزشی برای سطوح مهارتی گوناگون است.

Les Arcs

لَ پِلنی (La Plagne)

این پیست بیشتر برای استفاده اسکی بازان متوسط و حرفه ای مناسب است و البته مسیرهایی نیز برای افراد مبتدی دارد. لَ پلنی در دهه ۱۹۶۰ میلادی و جهت حفظ صنعت کشاورزی دهکده ایجاد شد. جالب است بدانید که این پیست اسکی با پیست لز آرک ارتباط بدون واسطه دارد.

La Plagne

شامونیکس (Chamonix)

شامونیکس از پیست های محبوب واقع در دامنه مون بلان و همچنین یکی از قدیمی ترین پیست های دنیا است. اولین دوره المپیک زمستانی سال ۱۹۲۴ در این پیست برپا شده است. پیست اسکی شامونیکس به علت داشتن مسیرهای خطرناک و چالش برانگیز یکی از جذاب ترین و پرخطرترین پیست های منطقه به شمار می رود.

chamonix

مِنوییر (Les Menuires)

مِنوییر در پایین دره بلویل قرار گرفته است. مهمترین ویژگی این پیست نزدیکی و ارتباط آن با تعداد زیادی از پیست های همسایه و عدم شلوغی و ازدحام و ارزان بودن نسبت به پیست های دیگر است.

Les Menuires

کلوزاز (La Clusaz)

این پیست قدیمی در نزدیک مرز سوئیس قرار دارد و در سال ۱۹۰۷ میلادی ساخته شده است. کلوزاز در ابتدا به عنوان دهکده ای مخصوص کشاورزی و دامپروری ایجاد گردید اما به مرور زمان تبدیل به یکی از پیست های پرطرفدار منطقه شد. فاصله این پیست تا شهر ژنو سوئیس بسیار کم و حدود یک است.

La Clusaz