معابد در چین جزئی از زیباترین جاذبه های این کشور میباشند. کشور چین دارای معابد بسیار معروفی است که هرکدام از آنها داستان ها و افسانه های خود را دارند. با ما همراه باشید تا با زیباترین معابد در کشور چین آشنا شوید.

معبد هانشان سوجو

معبد هانشان بر روی کانال بزرگ واقع شده است و یکی از جادبه های سوجو به شمار می رود نام آن از راهبه ای به نا هانشان زمان سلسله تانگ در این مکان می زیست برگرفته شده است.

hanshan-temple

معبد اسب سفید لویانگ

معبد اسب سفید یکی از قدیمی ترین معابد بودایی د رچین است و به مهد بودایی چین شهرت دارد اگر چه این معبد بودایی در چین نمی باشد ولی به دلیل وجود اشیا و مجسمه های بودایی موجود در آن اهمیت و ارزش خاصی دارد.

White-Horse-Temple-in-Luoyang

معبد دامینگ یانگجو

این معبد در طول حکومت امپراطور لیو زون و در زمان سلسله سونگ ساخته شده است از عمارت های اصلی ان پاگودای (بتکده)چینلینگ ،تالار پادشاه بهشتی تالار ساکیامونی و جزیره ی گوآنیین می باشند . موزه راهب جیانجن هم در عمارت چینگ کنگ قرار دارد.

daming-temple

معبد کنفوسیوس نانجینگ

این معبد که در جنوب شهر نانجینگ و در حاشیه ی رودخانه ی چینهوآی قرار دارد در زمان سلسله ی سونگ به منظور محل عبادت و تقدیم قربانیان به کنفوسیوس به سبک دوره ی چینگ ومینگ احداث گشت.

Confucius-Temple

معبد یوآن تونگ کانمینگ

امروزه این معبد یکی از مهمترین معابد بودایی و تحت حفاظت ویژۀ دولت می باشد و بر خلاف معابد دیگر که ورودی آنها از پایین است ورودی آن از قسمت بالای معبد قرار دارد معماری وطرح های موجود در این مکانبه سبک مینگ و یوآن می باشد .

young-thug-temple-kunming

معبد جوخانگ لهاسا

در تالار مرکزی قدیمی ترین وبا ارزش ترین شی معبد که مجسمه ای از ساکیامونی در دوازده سالگی می باشد قرا رگرفته است در مقابل معبد جوخانگ درخت بید قدیمی و خشکیده ای که توسط پرنسس وِن چِنگ کاشته شده مشاهده می گردد در مقابل این درت ستونی به ارتفاع 3متر قرار دارد که پیمان اتحاد بین شاه تبت و امپراطور چین در سال 823پس از میلاد بر روی آن حک شده و بام طلایی معبد نیز با هنرمندی بسیار با اشکالی از پرندگان تزیین شده است.

jochang-temple-lhasa

سه پاگودا دالی

معابد بودایی سه پا گوداری (دالی) که در میان کوه کانگشان و دریاچه اِرهای قرار گرفته اند از جاذبه های اصلی دالی به شمار می روند و برج اصلی این سه معبد برج چیان شون که از سلسله تانگ برجای مانده است به شکل مربع و ارتفاع آن13/69متر می باشد.

Three-pagodas-templeمعبد بهشت پکن

معبد بهشت یکی از از بزرگترین مجموعه های زیارتگاهی جهان و مقدس ترین معبد پکن می باشد.طرح مجموعه بهشت بازتابی از قوانین عرفانی و اسرار آمیزی که به باور بوداییان بر تمام امور جهان حاکم می باشد همچنین طرح و شمار ساختمان ها یا اجزای آن بر حسب اهمیتی که اعداد دارند براساس عتم شناخت اعداد می باشد.

temple-of-heaven-beijing

معابد هشت گانه چنگده

معابد هشت گانه واقع در شرق شمال مجموعه ای از کاخ های ستاره ای شکل هستند که گویی ماه را در آغوش گرفته اند و سمبلی از اتحاد کشور و رابطه ی دوستانه بین ملیت های مختلف می باشند . این معابد مظهر ادغام هنر معماری تبتی و هان می باشد که به همراه کاخ تابستانی جزو میراث تاریخی جهان محسوب می شود .

The-Eight-Outer-Temples

معبد پوتوئو زونگ چنگ چنگده

این عمارت با شکوه با کاشی های مسی و لایه ای طلایی رنگ در میان بناهای دیگر به زیبایی می درخشد در داخل آن بزرگترین مجسمه چوبی از بودا که دارای هزار دست است با ارتفاع 28/22متر و وزن 110تن مشاهده می شود.

putuo-temple-chengde

معبد پونینگ چنگده

معبد پونینگ به دلیل وجود مجسمه ی بزرگ بودا در داخل آن به معبد بودای بزرگ معروف می باشد در محوطۀ داخل بنایی به سبک تبتی که در داخل آن مجسمۀ طلایی کوآن یین بودیساتواکه هزار دست و هزار چشم دارد بر روی چوب کنره کاری شده است این مجسمه یکی ازبزرگترین مجسمه های بودا در چین می باشد و نام آن در کتاب های گینس به ثبت رسیده است.

Puning-Temple

معبد بودایی غاز وحشی کوچک شیان

معبد غاز وحشی کوچک که تاریخ ساخت آن به 707 تا 709 بعد از میلاد مسیح باز می گردد در اصل عمارت آجری مربعی شکلی بوده که 15طبقه و چهل و پنج متر ارتفاع داشت زلزله ی بزرگی که در سال 1555روی داد موجب شد تا شمار طبقات آن به 13 طبقه کاهش یابد این بنا با وجود زلزله های بیشماری که بعد ها رخ داد امروزه به خوبی مورد حفاظت قرار گرفته است.

Small-wild-goose-temple

معبد بودایی غاز وحشی بزرگ شیان

این معبد 5 طبقه با ارتفاعی در حدود 60 متر که سیزده محوطه ی جداگانه دا در می گیرد یکی از شاهکارهای معماری به شمار می رود با وجود اینکه ای بنا از لایه های آجری ساخته شده ولی هیچ نوع سیمانی در میان این آجرها به کار نرفته است سبک رایج در معماری سنتی چین که همان معماری طبقه طبقه سادگی و ساختار عالی می باشد در آن به وضو دیده می شود شکاف وفضای بین لایه های آجری و منشورهایی که در هر گوشه ی معبد قرار دارند زیبای خاصی را به آن می بخشد.

big-wild-goose-pagoda