کشور یونان با جاذبه های گردشگری بیشمار،مقصد گردشگران بسیاری از سراسر جهان میباشد. با ما همراه باشید تا با عجیب ترین جاذبه های گردشگری این کشور آشنا شوید.

خیابان پیتاکی (Pittaki Street)

خیابانی در منطقه (Psyrri) شهر آتن که به دلیل آرایش خاص چراغ های روشنایی نصب شده در آن معروف است. این چراغها که به انجمن های غیر انتفاعی و داوطلبانه در این خیابان نصب شده اند به آن چهره ای جادویی داده اند. یک کافه کوچک و دنج با چیدمان و وسایلی رنگارنگ در انتهای خیابان قرار گرفته که میتوانید با سفارش یک کیک و قهوه خوشمزه در آن ساعات آرامش بخشی را سپری کنید.

Pittaki Street

روستای پیرگی (Pyrgi)

این خیابان در جزیره چیوس واقع شده است. این جزیره سواحل زیبا و معروف و روستاهای عجیب و غریب بسیاری دارد که مصالح به کار رفته در آنها ماسه و بتن است. شاخص ترین روستای این منطقه روستای قرون وسطایی پیرگی است که به خاطر طراحی ها و سیاه و سفید و تزئیناتی که از ساختمان های آن به نمایش گذاشته شده اند مشهور است. پیرگی یکی از مقاصد محبوب برای عکسهای اینستاگرامی می باشد. همچنین خیابان های باریک و زیرگذرهای غاری و قوسی شکل از جمله جاذبه های عجیب این روستا هستند.

Pyrgi

نکرومانتیون اپیرا (Necromanteion of Ephyra)

اپیرا در اپیروش و در ساحل رود آچرون قرار دارد و در دهه 1960 میلادی کشف شده است. گفته میشود که این مکان معبدی برای پیشگویی بوده است هر چند صحت این ادعا چندان مشخص نیست. نکرومانتیون اپیرا دارای چندین اتاق زیرزمینی است و بازدید از آنها برایتان تجربه ای رازآلود خواهد ساخت.

Necromanteion of Ephyra

گورستان راه آهن تسالونیکی (Thessaloniki Railway Graveyard 

این گورستان راه آهن در حومه تسالونیکی، دومین شهر بزرگ یونان واقع شده است و یکی از عجیب ترین جاذبه های کشور یونان میباشد. در این گورستان شما هزاران واگن قطار زنگ زده خواهید دید. از دهه ۱۹۸۰ میلادی از این مکان به عنوان محلی برای قطارهایی که فرسوده و از کار افتاده هستند، استفاده میشود. این گورستان یکی از مقاصد عکاسی بسیار مهم در یونان است.

Thessaloniki Railway Graveyard

سنگ های آتشفشانی لمنوس (Volcanic rocks of Lemnos)

در اساطیر باستانی یونان، از جزیره لمنوس به عنوان مکانی یاد شده که زئوس آسمان را از آنجا پرتاب کرده است. لمنوس هم اکنون غارهای آتشفشانی بسیاری دارد. این جزیره از سنگ های آتشفشانی ساخته شده و گذازه ها روی سطح جزیره را سنگفرش کرده اند. این موضوع باعث شده شکل های شگفت انگیز و عجیبی در جزیره به وجود بیایند که چشم هر بازدیدکننده ای را خیره میکنند.

Volcanic rocks of Lemnos

گورستان ترک شده بوگامیل (Deserted Bogomils Cemetery)

این گورستان متروکه در نزدیکی نو چالکیدونا، شهری کوچک در شمال یونان و در نزدیکی تسالونیکی قرار گرفته است. بوگامیل گورستانی است پر از گورهای نیمه خالی که نشان دهنده حضور بوگامیلها، اعضای قومی مسیحی، در یونان است. بوگامیلها به دلیل آنکه توسط عثمانیها و مسیحیان مورد آزار و اذیت قرارگرفته بودند در این منطقه ساکن شده بودند. این اقلیت در قرن پانزدهم ناپدید شدند اما گورستان آنها همچنان باقی مانده است.

Deserted Bogomils Cemetery

شهر ارواح گاوروس (Ghost town of Gavros)

روستای گاوروس مدتهاست که به طور کامل ترک شده است. این روستا در جاده ای متصل به Kastoria و دریاچه Prespa قرار دارد. دلیل ترک کردن روستا توسط ساکنینش همچنان مشخص نیست. بازدید از این روستای عجیب فرصتی برای آشنایی با سبک معماری محلی این منطقه است.

Ghost town of Gavros

قلعه افسانه ای آگریلیس (Fairytale castle of Agrilis)

این قلعه در شهر مسینیا واقع شده است. این شهر به دلیل غروبهای زیبا و این قلعه افسانه ای معروف شده است. قلعه آگریلیس متعلق به پزشکی یونانی آمریکایی میباشد. بتن و گچ از مصالح به کار رفته در بنای قلعه هستند. پل متحرک، محوطه اطراف قلعه و مجسمه های اسبی از ویژگیهای خاص قلعه آگریلیس هستند. با اینکه قلعه در حال حاضر خالی و بدون سکنه است بازید از فضای بیرونی آن برای عموم آزاد است.

Fairytale castle of Agrilis

تپه های شنی لمنوس (Sand Dunes of Lemnos)

علاوه بر ساختارهای آتشفشانی منحصر به فرد، در شمال جزیره لمنوس کویر کوچک قرار گرفته که تپه های شنی و ماسهای آن دائما در حال تغییر شکل هستند. این کویر کوچک همچنین زیستگاه جانورانی مانند خرگوش و زنبق سفید است. برای بازدید از تپه های شنی لمنوس حتما با یک فرد آشنا به منطقه همسفر شوید، در میانه روز به آنجا نروید و حتما از سالم بودن خودروی خود اطمینان داشته باشید.

Sand Dunes of Lemnos

دهانه آتشفشانی (Volcanic crater)

جزیره نایسروس بین جزایر کاس و تیلوس قرار دارد. در قلب این جزیره دهانه آتشفشانی واقع شده است که بزرگترین دهانه آتشفشانی این جزیره است. هنگام بازدید از این مکان میتوانید فوران بخارهای آب را در این دهانه آتشفشانی مشاهده نمایید و حتی جالب است بدانید که کف پایتان احساس سوزش و گرما خواهید کرد.

Volcanic crater