واچر هتل که آن را به نام ووچر نیز شناخته میشود به منزله ی نوعی رسید پرداخت و تایید رزرو اتاق شماست. واچر بعد از آنکه پرداخت شما نهایی شد، از سوی سیستم پرداخت آنلاین صادر شده و در اختیار شما قرار میگیرد و شما آن را هنگام ورود به هتل، به پذیرشگر هتل تحویل می دهید.اطلاعات کامل رزرو انجام شده مانند مشخصات اتاق، تاریخ، مدت اقامت، خدمات هتل، نام میهمانان و یکسری جزئیات در مورد رزرو انجام شده در واچر ذکر میشوند.

اتریش - استونی - یونان-لاتویا-مالت-پرتغال-سوئد-بلژیک-فنلاند-مجارستان-لیختن اشتاین-هلند-اسلواکی-سوئیس-جمهوری چک-فرانسه-ایسلند-لیتوانی-نروژ-اسلوونی-دانمارک-آلمان-ایتالیا-لوکزامبورگ-لهستان-اسپانیا

در سفر های چند نفره، کافیست یک نفر به عنوان نماینده برای سایرین عملیات رزرواسیون را انجام دهد. پس از انتخاب هتل مورد نظر و تعیین تاریخ ورود و خروج، رزرو اولیه صورت میگیرد و اسامی افراد در لیست مسافران هتل قرار می گیرد. با پرداخت هزینه هتل و دریافت واچر فرایند رزرو شما کامل می شود. شما می بایست کل هزینه اقامت خود را در زمان رزرو پرداخت کنید، بنابراین دیگر نیازی به پرداخت هزینه هنگام ورود به هتل نخواهید داشت.

هدف اصلی بیمه‌ مسافرتی، پوشش کامل هزینه‌های درمانی به هنگام مجروح شدن یا بروز بیماری در طول سفر است. علاوه بر این هزینه‌های درمانی، بیمه مسافرتی باید خسارت‌های حاصل از گم شدن یا صدمه دیدن لوازم مسافر در کشورهای مبدأ و مقصد و همین‌طور تمام مسیر را تضمین کند.

خیر، قانونی دراین مورد وجود ندارد و شما می‌توانید از هرکدام از کشورهای عضو شنگن اروپا را ترک کنید و به کشور خود برگردید ولی برای ورود یکی از مهمترین موارد ورود به کشوری است که از آن ویزای شنگن را دریافت کرده اید. 

به طور کلی امکانات تور به نوع تور بستگی دارد؛ در حالت کلی همه تورها شامل خدماتی نظیر بیمه مسافرتی، راهنمای گردشگری، ورودیه اماکن گردشگری، حمل و نقل میباشند.

نمایندگی‌های رسمی، کنسولگری ها و سفارتخانه‌های کشورهای عضو شنگن در هر کشوری مسئول صدور ویزا هستند. در برخی مواقع نیز کارگزاری های رسمی فرایند اخذ ویزا را انجام می دهند. بنابراین درخواست کنندگان ویزا باید درخواستشان را به کارگزاری‌های سفارتخانه‌ها  بفرستند. چاپارگشت پارسه کارگزاری اخذ ویزای شنگن میباشد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تماس22026400- 22022700 تماس حاصل فرمایید.  

خیر، طبق قوانین ورود حیوانات خانگی به هتل ممنوع است.

آلبانی-ارمنستان-آذربایجان-بلاروس-بوسنی و هرزگوین-بلغارستان-کرواسی-قبرس-ایرلند-مقدونیه-مولداوی-مونته‌نگرو-صربستان-اوکراین-بریتانیا-رومانی

پیمان شِنگن در سال ۱۹۸۵در روستایی به نام شنگن از توابع لوکزامبورگ از سوی کشورهای  بلژیک، فرانسه، آلمان غربی، هلند و لوکزامبورگ به امضا رسید. ویزای شینگن یا شنگن (Schengen Visa) مجوزی رسمی و الزامی برای شهروندان غیر اروپایی است که قصد دارند به کشورهای حوزه شنگن سفر کنند و برای انها امکان عبور و مرور آزادانه در مرزهای جغرافیایی ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن در قاره اروپا را فراهم می‌سازد. ویزای شنگن انواع متفاوتی دارد و با توجه به شرایط هر فرد از سوی مقامات مرتبط سفارت ها صادر می‌شود.

با رزرو اتاق فولبرد می‌توانید از همه وعده‌های غذایی هتل استفاده کنید، اما رزرو هافبرد شامل یکی از وعده‌های غذایی به‌علاوه صبحانه است.

این فرایند معمولا ۱۴ روز کاری زمان می‌برد و مدت زمان اخذ ویزا برای بعضی از کشورهای سخت‌گیر ۲۱ روز است.

اگر به دلایلی مجبور شدید تاریخ سفرتان را جابجا کنید یا مدت اقامت خود را در هتل تغییر دهید، می‌توانید موضوع را با بخش رزرواسیون درمیان بگذارید. در این صورت اگر برای زمان مورد نظر شما  اتاق خالی وجود داشته باشد، اتاق برای زمان مورد نظر شما رزرو خواهد شد. اگر تاریخ سفر به کلی تغییر کند باید رزرو قبلی را لغو کرده و رزرو جدیدی برای تاریخ مورد نظر انجام دهید که با توجه به قوانین کنسلی هتل سعی بر آن است بیشترین همکاری در این زمینه با شما صورت بگیرد. برای تغییر مشخصات مسافران نیز لازم است با بخش رزرواسیون تماس گرفته تا تغییرات صورت بگیرد.

هدف شما از سفر که می تواند گردشگری، تجاری، شرکت در رویدادهای فرهنگی و ورزشی، ترانزیت فرودگاهی، درمانی و پزشکی، تحصیلی و غیره باشد و هم چنین تعداد دفعات سفر شما به حوزه شنگن مهم ترین عوامل تاثیرگذار در صدور نوع ویزای شما هستند.

خیر ، پس از صدور بلیط امکان تغییر مشخصات و واگذاری به غیر وجود ندارد.بلیط صادرشده میبایست کنسل شود و بلیط جدید صادر شود.

افسر مسئول ویزا تصمیم‌گیرنده نهایی درباره رد یا تایید ویزای شنگن است. چنانچه مدارک  لازم را به سفارت یا کارگزاری ارائه داده اما درخواست ویزای شما رد شد، می‌توانید دلایل ریجکتی (رد شدن) را برطرف کرده، مدارکی را که فکر می‌کنید نظر سفارت را تغییر می‌دهد به پرونده خود ضمیمه کنید و همراه با نامه اعتراض به سفارت تحویل دهید.اگر درخواستتان مجددا رد شد، بهتر است  6 ماه تا 1 سال صبر کرده و پس از این بازه زمانی برای دریافت ویزا اقدام کنید.

ویزای شنگن نوع A :

ویزای شنگن نوع A یا همان ویزای ترانزیت فرودگاهی، به شهروندان کشورهای غیرعضو پیمان شینگن اجازه‌ی عبور یا توقف در فرودگاه‌های کشورهای حوزه‌ی شنگن را می‌دهد.در واقع، اگر قصد سفر به کشوری را دارید و پروازتان در یکی از فرودگاه‌های حوزه‌ی شنگن توقف خواهد داشت، باید ویزای شنگن نوع A یا همان ویزای ترانزیت فرودگاهی شنگن داشته باشید. شما با داشتن ویزای شنگن نوع A اجازه ورود به کشورهای عضو شنگن را ندارید و تنها می‌توانید در فرودگاه‌های این کشورها توقف داشته باشید. لازم به ذکر است که اگر مقصد شما در حوزه شنگن واقع شده و شما از قبل برای آن کشور ویزای شنگن نوع C گرفته اید در احتیاجی به ویزای شنگن نوع A ندارید.

ویزای شنگن نوع B :

ویزای شنگن نوع B یک ویزای بسیار کوتاه‌مدت ترانزیتی که به همراه داشتن آن به مسافران اجازه می‌دهد از فرودگاه خارج شده و برای مدت کمتر از ۵ روز بین کشورهای حوزه‌ی شینگن جابجا شوند. یک ویزای ترانزیت می‌تواند برای یک، دو یا چند گذر صادر شود.

ویزای شنگن نوع C :

این نوع ویزا که پر تقاضاترین نوع آن است در واقع ویزای اقامت کوتاه‌مدت شنگن است. مراکز خدمات ویزا مانند سفارت‌ها، کنسولگری‌ها و کارگزاری های کشورهای عضو شنگن مسئولیت صدور ویزای نوع C شنگن را بر عهده دارند. با داشتن این نوع ویزا میتوانید برای مدت کمتر از ۹۰ روز در یک بازه‌ی زمانی ۱۸۰ روزه در حوزه شنگن سفر کنید یا اقامت داشته باشید.ویزای کوتاه مدت نوع C خود انواع متفاوتی دارد:

ویزای یک‌بار ورود: دارندگان این نوع ویزا اجازه دارند تنها یک‌بار وارد حوزه شنگن شوند و حتی اگر از حوزه شنگن خارج شوند و ویزایشان همچنان معتبر باشد دیگر اجازه ورود دوباره به حوزه‌ی شنگن را ندارند.

ویزای دو بار ورود: دارندگان ویزای دوبار ورود نوعC قادرند در مدت زمانی که ویزایشان معتبر است تنها یک‌بار از حوزه‌ی شنگن خارج شده و دوباره وارد شوند.

ویزای چند بار ورود: دارندگان  ویزا چند بار ورود می‌توانند به‌ صورت نامحدود از حوزه‌ی شنگن خارج شده و مجدداً به وارد آن شوند و تنها محدودیتی که با آن مواجه هستند مدت اعتبار ویزاست.

ویزای نوع D :

ویزای نوع D شنگن یک ویزای بلندمدت است. اگر میخواهید برای ادامه تحصیل، کار یا زندگی برای دوره ای بیش از 90 روز در حوزه‌ی شنگن اقامت داشته باشید می بایست ویزای شنگن نوع D داشته باشید.

طبق قوانین ،استعمال دخانیات در اتاقها ممنوع است و تنها برخی از هتلها اتاق برای افراد سیگاری را دارا میباشند که باید موقع نهایی کردن رزرو خود این موضوع را با رزرواسیون چک بفرمایید.

فرمت این فرم برای همه‌ی کشورهای منطقه شنگن یکسان است و می‌توان آن را به صورت رایگان از وب‌سایت سفارت‌ها یا دفاتر خدمات ویزا دانلود کرد.شما میتوانید با ارسال ایمیل به چاپارگشت پارسه فرم ویزای شنگن را  دریافت نمایید. 

ارائه بلیط چاپ شده برای پروازهای داخلی الزامی نیست و صرفا ارائه کار ملی کافیست. اما جهت احتیاط عکس بلیط خود را همراه داشته باشید.

خیر، قیمت‌های اعلام‌شده برای هر اتاق‌ است، به طور مثال اگر اتاق دو تخته را رزرو کرده‌اید و تعداد مسافران شما دو نفر است، مبلغ اتاق برای هر دو مسافر حساب شده است.

اتاق دو تخته دابل یک تخت دو نفره و اتاق دو تخته توئین دو تخت یک‌نفره دارد.