با ویزای آذربایجان به سرزمین آتش سفر کنید و از زیبایی های باکو و کشور آذربایجان لذت ببرید.برای دریافت شرایط ویزای آذربایجان با ما همراه باشید. 

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان کودک عاشق معماری پاریس و دبی است. بافت قدیمی آن که در فهرست ثبت یونسکو قرار دارد در یک قوس عجیب از دیوار قلعه جای گرفته است.این شهر زیبا همواره پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر جهان بوده است و یکی از برترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان نیز به شمار می آید. با ما همراه شوید تا اطلاعاتی درباره اخذ ویزای آذربایجان به دست آورید.

انواع ویزای آذربایجان

ویزای عادی

این نوع ویزا حدودا 90 روز اعتبار داشته و فرد میتواند یک بار ورود و یک بار خروج داشته باشد. البته مدت زمانی که فرد میتواند در آذربایجان حضور داشته باشد 30 روز است.

لازم به ذکر است که اگر فرد با یکی از اهداف زیر قصد سفر به این کشور را داشته باشد، ویزا بر اساس هدف او صادر خواهد شد:

ویزای تجاری

ویزای علمی و آموزشی

ویزای کار

ویزای توریستی

ویزای فرهنگی و ورزشی

ویزای اهداف انسان‌دوستانه

ویزای دیدار با بستگان

ویزای پزشکی

اما ویزای عادی بدون در نظر گرفتن نوع آن به دو صورت یکبار ورود و کثیرالورود صادر می شود:

ویزای یکبار ورود

اشخاصی که این نوع ویزا را دریافت میکنند، فارغ از تعداد روزهای ویزا تنها اجازه یکبار ورود به آذربایجان و خروج از آن کشور را دارند.

ویزای کثیرالورود

مدت زمان این نوع ویزا حداکثر دو سال است و دریافت کنندگان آن در این مدت میتوانند هر چند باری که میخواهند وارد کشور آذربایجان شده و از آن خارج شوند.

ویزای ترانزیت یک و چند بار ورود

این نوع برای افرادی صادر می شود که تابعیت جمهوری آذربایجان را نداشته و در واقع خارجی محسوب میشوند و برای رفتن به کشور سومی میبایست از آذربایجان عبور کنند. طول اعتبار ویزای ترانزیت با در نظر گرفتن نوع مسیر و وسیله نقلیه مسافر (زمینی، هوایی، دریایی، ریلی و غیره) و مدت زمان لازم برای طی کردن مسیر انتخابیتان تعیین میگردد.

ویزای دیپلماتیک یا خدمت

برای افرادی که با هدف ماموریتهای رسمی و دولتی میخواهند وارد خاک این کشور شوند ویزای دیپلماتیک یا خدمت صادر میشود.

روش های اخذ ویزای آذربایجان

متقاضیان میتوانند به دو شکل برای ویزای جمهوری آذربایجان اقدام کنند در روش اول باید به سفارت این کشور مراجه نموده و مدارک مورد نیاز را تحویل دهند در این روش ویزا به صورت لیبل صادر میشود. لازم به ذکر است که کشور آذربایجان تنها در تهران و تبریز سفارت و کنسولگری دارد.

روش دوم اخذ ویزا به صورت آنلاین یا الکترونیکی است که در آن فرد متقاضی باید به پرتال ویزای آذربایجان مراجعه کند.در این روش امکان پرداخت آنلاین نیز وجود دارد. ویزای آنلاین در مدت یک تا سه روز کاری صادر می شود و تا ۹۰ روز اعتبار دارد.

در صورتی که برای دریافت ویزای خود عجله دارید، گزینه راانتخاب کنید، بدین ترتیب ویزای شما طی ۳ ساعت صادر خواهد شد و طبیعتا هزینه آن بیشتر است و اگر گزینه را بزنید ویزا در۳ روز کاری صادر میشود ویزای الکترونیکی به صورت فایل به دستتان میرسد و شما میبایست پرینت آن را با خود همراه داشته باشیددر هر دو روش ۱ دلار نیز برای استفاده از درگاه پرداخت ویزا و مستر کارت دریافت خواهد شد.

ویزای فرودگاهی

اتباع ایرانی میتوانند در فرودگاه بینالمللی حیدر علی اف باکو ویزای یکبار ورود با 30 روز اقامت دریافت کنند. در این فرودگاه دستگاههایی شبیه به خودپرداز وجود دارد که مخصوص صدور ویزا هستند. با وارد نمودن اطلاعات و پرداخت ۲۶ دلار میتوانید در مدت زمان چند دقیقه ویزای فرودگاهی دریافت کنید

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آذربایجان :

فرم پرشده تقاضای ویزا توسط فرد متقاضی

اصل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار

دو عدد عکس ۴*۳

گواهی بیمه پزشکی

فیش واریزی هزینه صدور ویزا

به خاطر داشته باشید :

مدت زمانی که در ویزای افراد درج می شود، در طول دوره اعتبار ویزا قابل استفاده است و در صورتی که در طول این دوره از آن استفاده نشود، ویزای صادر شده اعتبارش را از دست خواهد داد.

برای دریافت ویزای آذربایجان به صورت لیبل ، نباید مهر ارمنستان در گذرنامه ثبت شده باشد.

گذرنامه و یا مدرک عبور از مرز اتباع خارجی باید حداقل 3 ماه پس از تاریخ انقضای ویزای درخواستی اعتبار داشته باشد.

شما می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری به سفارت جمهوری آذربایجان امور ویزای خود را از طریق چاپارگشت پارسه انجام دهید. بخش ویزا جهت هرگونه مشاوره و پشتیبانی جهت اخذ ویزای آذربایجان در خدمت شماست . 22022700