کشور هنگ کنگ که لقب سرزمین آسمان خراشها را به خود گرفته است هرساله میزبان بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا می باشد. با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی از اخذ ویزای هنگ کنگ به دست بیاورید.

برای اخذ ویزای هنگ کنگ باید به سفارت چین در تهران بروید چرا که سفارت چین و هنگ کنگ یکی هستند اما در سفارت باید درخواست ویزای هنگ کنگ را بدهید. زمان تحویل مدارک تنها روزهای سه شنبه است. مدت اعتبار ویزاهای توریستی هنگ کنگ تاسه ماه بعد از تاریخ صدور آنهاست و مدت زمان مجاز اقامت در هر بار ورود تا۱۴ روز است، گردشگران در این مدت حق تحصیل و اشتغال را ندارند در صورتی که بخواهید بیشتر از این زمان در هنگ کنگ بمانید باید درخواستتان را حداقل یک هفته قبل از پایان تاریخ ویزا ارائه کنید. زمان بررسی مدارک و جوابدهی بین 35 تا 45 روز کاری به طول می انجامد و امکان درخواست ویزای فوری وجود ندارد.

انواع ویزاهای هنگ کنگ :

ویزای عادی توریستی ( 2 بار ورود )
ویزای عادی توریستی ( 3 بار ورود ) /> ویزای مولتی 6 ماه هنگ کنگ /> ویزای کار، تجاری، ترانزیت و تحصیلی هنگ کنگ

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی هنگ کنگ

گذرنامه با حداقل 7 ماه اعتبار

تکمیل فرم درخواست ویزا (قبل از حضور در سفارت از روی وبسایت دانلود و آن را تکمیل کنید.)

دو قطعه عکس رنگی جدید با زمینه سفید و 4 در 6

گواهی تمکن مالی با حداقل موجودی 20 میلیون تومان

گردش 3 ماه آخر حساب بانکی

بلیط رفت و برگشت هواپیما

واچر هتل

مدارک شغلی ( گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت و میزان حقوق و مدت اشتغال در شغل فعلی و یا جواز کسب با ترجمه رسمی به انگلیسی )

هزینه ویزا (غیر قابل استرداد)

درباره ویزای توریستی هنگ کنگ باید به خاطر داشته باشید :

تمامی مدارک باید به انگلیسی یا چینی ترجمه رسمی شوند.

برای اخذ ویزای ترانزیتی هنگ کنگ همراه مدارک فوق می بایست بلیط پرواز کشور ثالث را ارائه دهید.

ویزای کار هنگ کنگ

ویزای کار هنگ کنگ تنها در مواردی صادر می شود که فرد متقاضی ویزا از طرف یک شرکت هنگ کنگی معتبر مجوز کار داشته باشد. اخذ این ویزا کمی دشوار است و باید مهارت و تخصص کافی را داشته باشید که بتوانید نظر یک کارفرما را جلب و دعوت نامه تخصصی و ویژه دریافت کنید.

ویزای سرمایه گذاری در تجارت هنگ کنگ

این ویزا مخصوص کارآفرینانی است که قصد تزریق سرمایه و ثبت شرکت در این منطقه را دارند. مدارک اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت در هنگ کنگ، نام شرکت به زبان انگلیسی، کپی پاسپورت همه سهامداران و همینطور کپی پاسپورت مدیرعامل است.

ویزای تحصیلی هنگ کنگ

برای ادامه تحصیل در هنگ کنگ باید در خواست خود را به دولت این کشور بفرستید. لازم به ذکر است که تحصیل در هنگ کنگ نیاز به سرمایه و تمکن مالی زیادی ندارد چرا که دولت بورس و کمک هزینه های تحصیلی بسیاری به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. برای تحصیل در هنگ کنگ به مدارک بین المللی زبان احتیاج خواهید داشت.

برای اخذ ویزای هنگ کنگ می توانید با بخش ویزای چاپارگشت پارسه تماس حاصل فرمایید. 22022700