برای سفر به کشور تایلند نیاز به اخذ ویزای تایلند دارید.کشور تایلند که با القاب سرزمین لبخندها و سرزمین فیل سفید نیز شناخته می شود، به لحاظ برخورداری از جاذبه های طبیعی زیبا و منحصر به فرد امروزه یکی از مقاصد مهم گردشگری آسیا و جهان به شمار می رود.سواحل وسیع و رویایی با درختان نخل سربه فلک کشیده و نواحی مرجانی دیدنی، آن را به بهشت دوستداران طبیعت و گردشگری ساحلی تبدیل کرده است.مردمان خونگرم و میهمان نواز این سرزمین،همواره نقش پررنگی در شهرت موطن خود نزد جهانیان داشته اند.

معابد بی شمار کشور تایلند و عقاید مذهبی پرشور مردمان آن که به خوبی از مجسمه ها و سبک معماری بناها مشهود است،گردشگران علاقه مند به آیین ها و مراسم بودایی را به این سرزمین شگفت انگیز جذب می کنند.تایلند به یکی از مقاصد گردشگری ایرانیان نیز تبدیل شده است که آنها را به تماشای جاذبه های طبیعی و تاریخی،فرهنگ،رقص،موسیقی و عادات غذایی خود فرا میخواند. با ما همراه شوید تا با مراحل دریافت ویزای تایلند آشنا شوید.

انواع ویزاهای کشور تایلند عبارتند از:

ویزای توریستی

ویزای تجاری (کاری)

ویزای تحصیلی

ویزای مهاجرتی

ویزای ترانزیت

ویزای پزشکی

ویزای نمایشگاهی

ویزای توریستی تایلند

زمانیکه با هدف گردشگری به کشور تایلند سفر می کنید نیاز به اخذ ویزای توریستی تایلند دارید.سفارت پادشاهی تایلند برای مسافران ایرانی که قصد اخذ ویزای توریستی این کشور را دارند، ویزای یک ماهه صادر میکند. ویزای توریستی تایلند تا سه ماه بعد از صدور معتبر است و از زمانی که وارد خاک این کشور شوید، میتوانید یک ماه در آنجا اقامت داشته باشید.

در صورت اقامت بیشتر از زمان ویزا باید به اداره مهاجرت مراجعه کنید و درخواست تمدید ویزا بدهید در غیر اینصورت شامل جریمه خواهید شد. پروسه صدور ویزای تایلند شرایط دشوار و خاصی ندارد تنها شرط مالی آن گردش حساب ۱ ماهه است که موجودی آن برای هر نفر باید بیشتر از پنج میلیون تومان باشد. مدت زمان جوابدهی به درخواست 3 الی 10 روز کاری است. دارندگان این نوع ویزا حق کار و اقامت بیش از مدت مجاز در خاک این کشور را ندارند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی تایلند :

اصل گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار

یک قطعه عکس 3*4 رنگی (تمام رخ، بدون عینک و پیوست شده به فرم ویزا)

کپی گذرنامه، کپی کارت ملی و کپی شناسنامه در یک برگه A4 (نیازی به ترجمه نیست)

واچر هتل

بلیط رفت و برگشت هواپیما (اصل و کپی)

تکمیل فرم درخواست ویزای تایلند (حتما تایپ شده باشد)

بیمه مسافرتی

پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزا (فقط پول نقد و به یورو)

ویزای تجاری تایلند

این ویزا پس از ویزای توریستی متقاضیان بسیاری دارد. ویزای تجاری تایلند دو دو نوع یکبار ورود و چند بار ورود صادر میشود که هزینه هر کدام متفاوت است. مدت اعتبار ویزای سینگل سه ماه است. ویزای مولتی یکساله بر حسب صلاحدید مقامات سفارت صادر میشود با ویزای چند بار ورود تایلند میتوانید تا تمام شدن اعتبار ویزا هر چند دفعه که میخواهید به این کشور وارد و از آن خارج شوید. در برخی موارد نیز فرد باید هر 90 روز یکبار از خاک کشور تایلند خارج شود و دوبره وارد این کشور شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تجاری تایلند:

اصل گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار

یک قطعه عکس 3*4 رنگی (تمام رخ، بدون عینک و پیوست شده به فرم ویزا)

کپی گذرنامه، کپی کارت ملی و کپی شناسنامه در یک برگه A4 (نیازی به ترجمه نیست)

ارائه دعوت نامه معتبر از سوی شرکت تجاری مربوطه

کد اقتصادی شرکت مربوطه

تکمیل فرم درخواست ویزای تایلند (حتما تایپ شده باشد)

پرداخت هزینه های مربوط به ویزا (فقط پول نقد و به یورو)

نکته مهم: دارندگان ویزای تجاری تایلند پس از ورود به این کشور باید به اداره کار مراجعه کرده و مجوز کار دریافت کنند.

به خاطر داشته باشید که افسران کنسولگری هر سفارت حق این را دارند که مدارک بیشتری از شما درخواست کنند.

برای دریافت مشاوره و اخذ ویزای توریستی تایلند با بخش ویزای چاپارگشت پارسه تماس حاصل فرمایید. 22022700